Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ať žije, pánové, Evropská unie “

2. 4. 2020

 „Ať žije, pánové, Evropská unie “ ,

 

vzpomněl jsem na Švejka, jak vstupuje s tímto pozdravem před lékařskou komisi. Již tímto zvoláním, byl by jeho případ  zcela jasný…! Však i ti slovutní lékaři z vojenské komise si při jeho pozdravu mysleli své : „ Jen blázen může zachraňovat tuhle monarchii….!“  

 

Evropská unie v mnohém připomíná habsburskou monarchii. Brusel ještě před časem řešil prkotiny. Zároveň nařizoval, diktoval, jednou Polsku, podruhé Maďarsku, či Česku… Do latě rovnal politiky, kteří mu jen trochu oponovali. A když nastal skutečný problém, otočil se zády. Podobně na tom byla i ta Švejkova monarchie.

 

COVID-19 dnes prověřuje kádry, jak ty domácí, tak i ty bruselské.  Zatím co po Bruselu  není vidu ani slechu, národní státy statečně bojují… Někde s úspěchem, jinde počítají obětí už na tisíce.  Všude jsou na barikádách. Ještě před několika týdny EU přešlapovala, to varování z Číny nebrala vážně. Kavárny byly otevřené, komise přehazovaly své papíry. Najednou přišel poplach, kavárny se zavírají, u kadeřnice také… 

 

Zrodil se problém. V Bruselu začala panika. Loď se začala naklánět. Kdo z vás před měsícem či týdnem slyšel, že v Evropské komisi (EK) má své místo i komisařka pro zdraví, jakási paní Stella Kyriakidis ? Já o ní neslyšel … To již se v ČR, Itálii, Rakousku, …  bojovalo !!

 

Zvedám hrdostí hlavu, Česká republika jako jedna z prvních zvedla prapor a šla do boje. Začala téměř s holýma rukama, scházelo všechno. Šicí stroje po babičce se vytahovaly ze sklepa. Z opozicí okopávaných velitelů se stali přes noc vojevůdci. Díky za to. Nevzdáváme se, bojujeme. Česká republika svou přátelskou politikou otevřela mohutný letecký most z Číny do ČR.  Dokonce dnes posíláme solidární pomoc do nejvíce ohrožených států.  Bojujeme, nevzdáváme se. Respektujeme nařízení vlády. Bojujeme za Českou republiku. Věříme svým vojevůdcům.

 

 

Přemysl Votava (Praha)

Mpř. Národní socialisté

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář