Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aneb z Česka hrozí Rusku státním převratem…*

7. 7. 2022

Aneb z Česka hrozí Rusku státním převratem…*

 

V Praze se konal tzv. první kongres Sítě ruských občanských komunit „Svobodní Rusové“ za účasti české parlamentní skupiny Přátelé svobodného Ruska, zmocněnce českého ministerstva zahraničí pro koordinaci vztahů s Ruskem Luboše Veselého a litevských politiků.

"Putin úspěšně realizuje strategii, která má Evropě dokázat, že demokracie v Rusku není možná. A to si mnozí v evropských hlavních městech myslí i dnes. Takže naším úkolem je přesvědčit Západ, že do Ruska přijde demokracie... To, čeho by mělo být dosaženo, o co by seměly snažit USA, Velká Británie a Evropská unie, je samozřejmě úplné vojenské vítězství Ukrajiny."- řekl před publikem poslanec Evropského parlamentu, bývalý litevský premiér Andrius Kubilius.

Demokracií Kubilius myslí úder na státní suverenitu Ruska a následné podřízení jeho zahraniční politiky a ekonomiky zájmům Západu. Účelem setkání "demokratizátorů" Ruska bylo projednání závěrečných dokumentů pro výzvu mezinárodním lidskoprávním a občanským evropským organizacím.

Účastníci sjezdu vyhrožovali Rusku "barevným" státním převratem po vzoru "revoluce růží" v Gruzii v roce 2003 a "Euromajdanu" na Ukrajině v roce 2014 a tradičně mlčky přecházeli výsledky těchto událostí - nástup nacionálně-šovinistických sil k moci v Tbilisi a Kyjevě, zhroucení gruzínské a ukrajinské ekonomiky a šovinisty iniciované války v Jižní Osetii (2008) a v Donbasu.

 

Česká metropole se nestala místem setkávání tohoto druhu veřejnosti náhodou. Česká republika v posledních letech otevřeně razí rusofobníkurz. Není náhodou, že pražské shromáždění se konalo pod bílo-modro-bílou vlajkou tzv. "Novgorodské republiky". - Virtuální stát, jehož obdivovatelé prosazují rozdělení Ruska podle administrativních a národnostních "švů".

 

https://www.fondsk.ru/…tml

Překlad: st.hroch 20220707