Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjádření mluvčího Velvyslanectví ČLR v ČR ohledně tendru na výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany

29. 1. 2021

Vyjádření mluvčího Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice ohledně tendru na výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany

2021/01/28

 

Otázka: Podle zpráv z médií se chystá česká vláda vyloučit čínskou společnost z tendru na výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany. Jak to hodnotí čínská strana?

 

Odpověď: Čínská strana si všimla příslušných zpráv a vyjadřuje vážné znepokojení nad tím, že se česká vláda chystá vyloučit čínskou společnost z tendru na zmíněný projekt.

 

Spravedlivá soutěž je jádrem tržní ekonomiky. Čínská strana je pevně proti tomu, aby česká strana zobecňovala koncept národní bezpečnosti a vytvořila tak umělou překážku pro vstup čínských společností na český trh. Takový postup se odchyluje od zásady spravedlivé soutěže, porušuje mezinárodní ekonomická a obchodní pravidla, narušuje běžný tržní řád a poškozuje legitimní práva a zájmy čínského podniku.

 

Čínská strana se naléhavě obrací na českou stranu, aby důsledně dodržovala zásady tržní ekonomiky a spravedlivé soutěže, a aby čínským společnostem poskytla otevřené, spravedlivé, transparentní a nediskriminační obchodní prostředí vhodné pro investování a provoz v České republice.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář