Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přednáška pamětníka Tomáše Titzeho o vyhnání sudetských Němců

31. 10. 2019

Přednáška pamětníka Tomáše Titzeho o vyhnání sudetských Němců

06. 11. 2019 - 17:30

Přijměte pozvání na velmi zajímavé vyprávění pana Tomáše Titzeho, který se tematikou vyhnání sudetských Němců zabývá již po tři desetiletí.

Pan Titze se narodil v roce 1945 a pochází ze starousedlé německé rodiny Kunertů. Jeho praděda Franz Kunert měl před vznikem Československa v sousedním Seifhennersdorfu textilní manufakturu, ve které zaměstnával 50 - 60 lidí. Jeho děda Fr. Kunert II. založil v Horním Jindřichově výrobu uměleckého textilu a tyto výrobky putovaly do Evropy, Mezopotámie a jižní Ameriky.

Rodiče Tomáše Titzeho byli pronásledováni nacistickým i bolševickým režimem pro jejich nezlomný postoj za právo.Do rumburského příbuzenstva pana Titzeho patří významné osobnosti, např. Wenzel Krause, výrobce osobních automobilů, který vyráběl auta o šest let dříve než Laurin a Klement! Nebo Anton Schild, městský rada v letech 1918 - 1938, majitel stavebního a nábytkového truhlářství.
Po vyhnání zůstala v Rumburku z celého příbuzenstva jen rodina Titze a Kunert. Ostatní byli rozprášeni po celém světě, např. až do Švédska a Argentiny.

 

http://www.muzeumrumburk.cz/program/vyhnani-nemcu-z-ceskoslovenska-z-pohledu-obeti

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář