Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michail Chazin - Putin už na jaře zabránil pokusu o puč v Rusku

21. 11. 2020

Michail Chazin - Putin už na jaře zabránil pokusu o puč v Rusku

20. 11. 2020 Janinna

 

Michail Chazin věří, že na jaře letošního roku zabránil Vladimir Putin pokusu o státní převrat v Rusku. Při této práci mu pomáhal ministr obrany Sergej Šojgu.

Poplašné zprávy o gradujících rezignacích i prohlášení v britských a amerických publikacích o nemoci ruského prezidenta Vladimira Putina, ekonom Michail Chazin spojil s velkou politickou hrou. 

Přičemž ekonom věří, že tuto hru hraje (vede) sám Vladimir Putin. Aby identifikoval zrádce ve svém okolí. 

V rozhovoru s Jurijem Pronkem na «Первом русском» navíc Michail Chazin vyjádřil přesvědčení, že na jaře dokázal Putin společně se Sergejem Šojguem zabránit pokusu o státní převrat.

„Věřím, že v dubnu a květnu došlo k pokusu o puč. Nebudu jmenovat ty, kteří se zapojili do anti-Putinovského schématu, ale poznamenám, že poté obdržel Sergej Šojgu vyznamenání – bylo to spojeno s narozeninami ministra,“ řekl Chazin, čímž jasně uvedl, že se ocenění zjevně stalo veřejným vyjádřením vděčnosti za pomoc při rozptýlení těch, kteří puč plánovali.

 

Michail Chazin je přesvědčen, že se Putin snaží zbavit takzvaného liberálního ekonomického bloku. Jak je známo, ten zahrnuje hlavu centrální banky Elviru Nabiullinu a ruského ministra financí Antona Siluanova.

 

Chazin navíc spolu s dalšími odborníky tradičně zahrnuje do tohoto liberálního bloku šéfa Sberbank, Hermana Grefa nebo například šéfa Rosnano, Anatolije Čubajse.

Podle Michaila Chazina velká politická hra Putina skončí konečným sešrotováním matice nebo, chcete-li, „čistkou elit“. V tom případě liberální ekonomický blok ztratí svou sílu. 

Michail Chazin věří, že se to stane v nejbližších několika letech.

https://bit.ly/2ITp5Nn

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář