Jdi na obsah Jdi na menu
 


Global Times - Být nepřítelem Číny i Ruska současně se rovná strategické sebevraždě

25. 3. 2021

Global Times - Být nepřítelem Číny i Ruska současně se rovná strategické sebevraždě

25. 3. 2021 Janinna  

Rusko a Čína jsou partnery a velmi silnými zeměmi a „žádný spojenec USA nevydrží vzájemnou konfrontaci“ s Pekingem nebo Moskvou, říká šéfredaktor Global Times Hu Xijin. 

Podle jeho slov „být nepřítelem Číny i Ruska současně se rovná strategické sebevraždě“. 

Proto zbývá doufat, že si „přátelé“ Spojených států „udrží čistou hlavu“ a nebudou následovat Washington v jeho boji s Pekingem a Moskvou.

HU XIJIN, šéfredaktor časopisu Global Times: 

V pondělí odjel americký ministr zahraničí Anthony Blinken do Bruselu a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve stejný den do Číny. Tyto dvě události se možná jen časově shodovaly, ale po čínsko-amerických jednáních na Aljašce vyvolaly představivost veřejnosti.  

Upozorňujeme, že Čína a Rusko opakovaně zdůrazňovaly, že jsou „partnery, nikoli spojenci“. Obě země si tuto pozici nadále udržují navzdory zvýšenému tlaku Spojených států. 

Washington zase nepřestává žádat o silnější spojenectví, aby mohl čelit Číně a Rusku. 

Svět samozřejmě nechce být rozdělen na dva vojenské bloky, které proti sobě bojují. A v takové situaci je jasné, kdo jedná proti vůli mezinárodního společenství a kdo dodržuje vysoké morální principy. 

Zároveň bych chtěl říci, že neexistuje žádný horní limit pro rusko-čínské vztahy. 

Tyto země se budou vzájemně nejen strategicky podporovat, ale budou se také spolu vyrovnávat s budoucími výzvami. Obě země jsou velmi silné a žádný spojenec USA nedokáže odolat osobní konfrontaci s Čínou nebo Ruskem. Být nepřítelem Číny i Ruska současně se ještě více rovná strategické sebevraždě. 

Čína a Rusko nevyvíjejí tlak na žádného z amerických spojenců a neprovádějí vůči nim útočnou politiku. Doufejme, že si spojenci USA udrží čistou hlavu a nebudou se při konfrontaci s Čínou a Ruskem řídit Amerikou.

Datum zveřejnění 22. března 2021.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář