Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ferdyšovo prozření kongresmanů

22. 10. 2019

- "objevili Ameriku" - fašistický AZOV

Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I

 

Když jsem četl zprávu MF Dnes 22.10.2019 (J.Nestercova: USA chtějí AZOV na seznam teroristů: "Cvičí neonacisty") hořce a dlouho jsem se smál. Tak řečeno slovy "kaliningradského filosofa Kanta"  (z kdysi bývalého pruského Königstadtu) "kongresmani se po předlouhé etapě probudili z dogmatického spánku a "objevili Ameriku", jak se říká u nás".

To nestačilo vše, co dlouhou dobu takzvaný pluk AZOV napáchal na Ukrajině? Nestačilo jeho nasazení proti Doněcké a Luhanské republice? Nestačila jeho aktivizace banderovského typu při všech majdanních akcích na těžce zkoušené Ukrajině? Nestačila všechna pronacistická vystoupení, adorace hitlerismu, ostatně symbolizovaná při majdanních akcích na náměstí Kyjeva portréty  nově uctívaného Führera? Nestačilo budování soch válečného zločince II.světové války  Bandery po západní Ukrajině? Nestačilo svrhávání památníků osvobození Ukrajiny v II. světové válce? Nestačily i některé zločiny, v nichž měl podle různých informátorů na Ukrajině své prsty údajně i pluk AZOV?

 

Zatím v našem postlistopadovém Česku se Bandera i AZOV v některých kruzích našich politiků nekriticky uctíval, anebo se jim trpně přitakávalo, jakoby se to opět instalovaly manýry a moresy protektorátního aktivismu, tak příznačného pro kolaboranty jako byl Moravec, Krychtálek, Lažnovský apod. I to patří ke kardinální hanbě našeho režimu, nejen k hanbě určitých kruhů v U.S.A. a dalších příznivců tohoto veskrze fašistického směru na Ukrajině, v Evropské unii!

 

Snad nejznámější koryfej toho druhu byl náš emeritní europoslanec pan Štětina. Kdysi starý "cestovatel po SSSR" s výsadou navštěvovat i jiným zakázané oblasti, se po listopadovém  převratu stal jako pravý renegát zuřivým antikomunistou - a v letech po majdanu neméně zuřivým propagátorem ukrajinského šovinismu, včetně nechvalného "pluku AZOV", jehož symbolika  takzvané runy, (podle některých badatelů "2.runa SS") sama evokuje příklon k fašismu a nacismu. Nakonec si položme otázku - zůstanou po zákroku amerických kongresmanů zařadit na seznam teroristických skupin konečně i tzv. regiment AZOV, jen oči pro pláč? Anebo to se zařazením  ferdyšovsky pozdně prozřelých kongresmanů dopadne jako s teroristickou organizací kosovských Albánců UCK, jež tam byla dříve také zařazena (a to nejen pro obvinění řezači orgánů nebohých Srbů) a později se z ní zázrakem přímo lurdským stala najednou "Kosovská osvobozenecká armáda"? Nevíme, co nám přinese v tomto směru další vývoj.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář