Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čarnogurský - Nevadí přijmout pomoc a zároveň pokračovat v sankcích?

23. 3. 2020

Čarnogurský - Nevadí přijmout pomoc a zároveň pokračovat v sankcích?

 

Bývalý československý a slovenský politik, disident Ján Čarnogurský se na svém facebooku pozastavuje nad chováním Evropy v době koronakrize.

Ján Čarnogurský

23. března 2020 - 09:01

 

„Itálie požádala Rusko o pomoc a Rusko ji Itálii poskytuje !!! Vždyť to by měla být prvořadá povinnost Evropské unie a ta nic. Rusko poslalo zdravotnický materiál, ale i lékaře a zdravotní sestry. Poslalo to Itálii, které spolu s EU vede proti Rusku sankce.I Čína poslala do Itálie zdravotnickou pomoc,“ komentuje Ján Čarnogurský.

 

Rusko vysílá do Itálie osm týmů lékařů a asi sto virologů!

 

„Oba státy, nad kterými Evropská unie ohrnuje nos, vede proti nim sankce (proti Číně už ani nevím proč, asi proto, že americký pán evropskému pejskovi přikázal). S jakým morálním znamením Evropa přijme pomoc od Ruska a Číny a zároveň bude pokračovat v sankcích proti oběma státům?

 

Pokud bude Slovensko nakonec odkázáno na zdravotnickou pomoc z Ruska, ale nová vláda bude chtít zároveň postavit na Slovensku americké základny proti Rusku, budu vzkazovat do Ruska, aby nám žádnou pomoc neposkytlo,“ upozorňuje Čarnogurský na možnost dvojího chování politiků..

 

„Zatím největší obětí koronaviru je Evropská unie,“ dodává Ján Čarnogurský.

 

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář