Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychle a náhle - USA vypracovaly scénář preventivního útoku NATO na Kaliningradskou oblast

31. 1. 2021

Rychle a náhle - USA vypracovaly scénář preventivního útoku NATO na Kaliningradskou oblast

31. 1. 2021 Janinna  

 

Byl publikován scénář preventivního úderu NATO na Kaliningradskou oblast.

Americké námořní analytické centrum (Center for Naval Analyses) vypracovalo scénář „preventivního útoku“ na Kaliningradskou oblast, který zahrnuje eliminaci čtyř hlavních složek obrany enklávy. 

Píše o tom Overt Defence. https://bit.ly/3pywK3T

 

Článek konstatuje, že důležitým aspektem obsazení Kaliningradu bude rychlost a překvapení, protože hranice s Ruskou federací je plná hustých lesů a obecně má obtížný terén.

Podle tohoto scénáře je hlavním úkolem zničit vojenské cíle a zmocnit se území silami NATO, představované hlavně polskou armádou, která musí jednat „rychle a náhle“.

 

Aby operace byla úspěšná, budou jednotky NATO muset zničit čtyři obrany ruské enklávy. 

Nejprve by měla být zničena odpalovací zařízení Iskander-M, aby se zabránilo Rusku zahájit „taktickou jadernou válku“. Ke zničení Iskanderů se navrhuje využít zkušeností z boje proti iráckému Scudu R-17 během války v Perském zálivu.

Druhým cílem – jsou lodě a infrastruktura Baltské flotily, které musí být zasaženy protilodními raketami a houfnicemi dlouhého doletu. Jedná se o „dlouhotrvající“ úkol, takže nejprve je nutné flotilu „uzamknout“ na základnách a poté podniknout kroky k jejímu zničení.

Třetím cílem – Autoři scénáře uvádějí klíčovou překážku obsazení Kaliningradské oblasti. Tou jsou ruské systémy protivzdušné obrany S-400, které pokrývají většinu polského vzdušného prostoru a představují hrozbu pro jakoukoli leteckou podporu NATO. Pro zničení protiletadlových systémů se navrhuje zásah systémem raketometů (Vícenásobný raketový systém).

 

Po odstranění všech výše popsaných problémů je nutné „eliminovat ruské jednotky v Kaliningradu“. Likvidace ruské zóny omezení a odepření přístupu a manévru, otevírá oblohu pro letecké údery proti silám uvězněným v kaliningradském kotli, eliminuje těžkou techniku ​​a nenapravitelně poškozuje obranné schopnosti mobilních motorizovaných jednotek.

 

A čtvrtým úkolem je zničit zbývající síly v regionu, „aby byla zajištěna bezpečnost v pobaltských státech a Suwalského koridoru“.

 

Zároveň je zdůrazněno, že nejlepší polské vojenské jednotky čítající 30 tisíc vojáků by se měly účastnit rychlé ofenzívy. Mohou však čelit obtížím při překonávání terénu a dostávat se pod palbu ruského dělostřelectva.

Jakákoli akce, která oslabí ruskou armádu v počátcích konfliktu, může být pro budoucnost války ve střední Evropě zásadní – říkají odborníci, přičemž berou na vědomí, že rozsáhlé vojenské operace a riziko války v Kaliningradské oblasti jsou dnes „extrémně malé“.

V září vyšlo najevo, že dva americké bombardéry B-52, zachycené 25. září na obloze nad Baltským mořem, cvičily útoky proti Kaliningradu. Ministr obrany Sergej Šojgu zároveň poukázal na to, že letadla zemí NATO provádějí pravidelné lety napodobující útoky na ruské území.

 

Ve skutečnosti je to odpověď na otázku, proč nepřítel organizuje v Rusku nepokoje. Teď v lednu, kdy jsou volby daleko a nelze to převést na žádné politické dividendy. 

Protesty nejsou nutné k propagaci proamerických kandidátů ve volbách – v západních speciálních službách nejsou idioti a jsou si dobře vědomi hodnocení opozičníků.

 

Během protestů 23. ledna nebyla posvátná oběť. Jedná se o vážné opomenutí organizátorů a zásluhy pořádkové policie. Policistům se podařilo rozptýlit ozbrojence, aniž by jim způsobili vážná zranění a zabránili smrti občanů. Je pravděpodobné, že západní experti se to brzy pokusí napravit.

 

Je třeba oheň v ulicích, aby se přetížily ruské bezpečnostní síly, vypracovat akce militantů a připravit podmínky pro přechod k sabotážní válce. 

Takže dnes v ulicích Ruska při další demonstraci, jak již bylo zmíněno, nebudou žádní „pokojní demonstranti “, ale budou „pracovat“ oddíly, které by měly v hodině „H“ vytvořit příznivé podmínky pro úspěšné sabotážní útoky na strategické a infrastrukturní zařízení, teroristické útoky proti velícímu personálu, policisty, atd.

Připomínám akce Brandenburg-800 v červnu 1941 – na to se připravují.

P.S.

Představte si, že by v médiích byl publikován článek s nadpisem:

„Rychle a náhle“: Rusko vypracovalo scénář „preventivního útoku“ na Aljašku!

Pokec24.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář