Milion sobě? Fanoušci Babiše jásají. Minář z Milionu chvilek míří do politiky!
Milion sobě?
Fanoušci Babiše jásají. Minář z Milionu chvilek míří do politiky! Co ubral koronavoris, přidá aktivista ze Sudet. Odvážný výlet na transparentní účet umrlého spolku – furt jim to sype!
28. 9. 2020
Jejda! Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář rezignoval na svou funkci a zakládá hnutí. Do party již přibral předsedu hnutí Praha Sobě a kumulátora mnoha funkcí Jana Čižinského. Projekt bude německého střihu, se zaměřením na radikální liberalismus.
Pro příznivce hnutí ANO premiéra Babiše je to skvělá zpráva. Když spolek Milion chvilek po volbách 2017 roztočil kolo demonstrací proti údajným prohřeškům premiéra Babiše preference ANO rostly – až k hranici závratních 35 procent.
Také díky hnutí Milion chvilek dosáhlo ANO historicky rekordních výsledků od listopadu 89. Dlouhodobě kolem 30 procent neměla dosud žádná strana.
Jan Čižinský se kterým zakládá Minář novou stranu, má zálibu v kumulaci funkcí. Je poslanec, starosta, a koaliční parťák na pražském magistrátu. Není známo, zda za všechny funkce bere plat.
Miliony na účtu Milion chvilek
Po vypuknutí hysterie kolem údajné pandemie koronaviru klesly hnutí ANO volební preference pod 30 procent a nad výsledkem voleb do senátu a krajů (již ze pět dní) se chvěje velký otazník.
Každopádně je vstup dua Minář – Čižinský do velké politiky důvodem, aby v ANO otvírali šampaňské. Znamená rozmělnění skupiny politického spektra tvořené z tzv. Demobloku a Pirátů.
Na transparentním účtu Milion chvilek stále přibývají peníze od důvěřivých občanů – cca 2 tisíce denně. Spolek utratil za poslední měsíc 600 tisíc korun za podivný projekt “Odvaha volit”, ve kterém ponouká voliče, aby šli k volbám.
Stav na účtu Milion chvilek k 28. 9. je 1 643 671 Kč.
Meditace v Sudetech
Spolek Milion chvilek pro demokracii si za nového předsedu podle očekávání zvolil Benjamina Rolla, který se od Mináře nehnul ani na krok s výjimkou meditačního období po vypuknutí mediálně-politické hysterie kolem údajné epidemie covid-19.
Minář v období koronaviru meditoval v sudetských lesích
Mikuláš Minář se po vypuknutí údajné pandemie uchýlil do lesů v Sudetech a dumal, co dál. Jídlo mu prý nosili dva ochočení koně, kteří předtím obešli okolní vesnice.
Vstup do politiky je zřejmě výsledek Minářova meditačního úsilí.
Chtěl ubrat, ale přidal
Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017, které vyhrálo hnutí ANO. Pořádal demonstrace, při nichž křivě kritizoval premiéra Babiše mimo jiné za střet zájmů a nedodržování volebních slibů.
Hnutí mohutně podporovala česká televize, která dokonce zvala diváky na protistátní demonstrace.
Díky mohutným investicím do propagace (miliony korun pro facebook) spolek získal množství fanoušků – milovníků happeningů, dobré zábavy, hudby a žertů.
Spolek byl napojen především na německé nadace. Tlak na odstranění premiéra Babiše mohl souviset s jeho nesouhlasem se zrušením Benešových dekretů. Na německé struktury je napojeno také hnutí Praha sobě a samozřejmě Pirátská strana.
V jednom liberálním koutě se tlačí Piráti (česká varianta německých Zelených), TOP 09 (napojená na Bakalu), STAN (Německo a Bakala), Lidovci (Německo) a částečně také ODS a sociální demokracie.
Všichni v jednom koutě
Po vstupu Mináře a Čižinského do politiky (pod hlavičkou hnutí Milion sobě?) tak přibude v narvaném liberálním koutě další subjekt.
To může způsobit, že hranice pěti procent nedosáhne hned několik stran a hnutím potácejí se kolem ní. Jsou to: především TOP09, STAN, Lidovci, TOP 09 a možná i sociální demokracie. Piráti a ODS jsou zatím v relativním bezpečí kolem 10 procent.
Vstup hnutí Milion sobě je hřebíkem do rakve TOP 09, která už v posledních volbách pronikla do parlamentu je o fous. Navzdory obrovské mediální masáži, kterou tomuto u zmírajícímu hnutí poskytuje České televize (miliardář Bakala. t. č. na útěku) je konec tohoto obskurního uskupení již na dohled.
Voliči těchto stran (a dalších z tzv. demobloku) volí zrušení Benešových dekretů, Evropskou komisi jako vládce Evropy, kvóty na přerozdělení migrantů (čím víc, tím líp), aktivistku Gretu Thunberg a Zelený úděl.
Arfa.cz
Poznámka České národní listy: Hledali jsme v mapě Československa v době první republiky, hledali jsme v mapě ČR, ale nikde žádné „Sudety“ jsme nenašli. O tzv. Sudetech víme, že jako samostatná územně-správní jednotka nikdy neexistovaly. Samozřejmě v období hitlerovské říše vznikla tzv. Sudetengau v čele s K. Henleinem, gauleitrem. Tato župa však nepřečkala pohřeb Velkoněmecké říše a s ní zanikla. Dnes po ní není ani památky.
Tuto skutečnost by měly vzít v Argumentech a faktech na vědomí, jako existující a neměnný fakt. Začnou konečně mluvit o českém pohraničí a na „Sudety“ konečně zapomenou? Nebo nám tento termín budou podsouvat ještě dále? Věřme v to lepší.