Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážení ochránci historie Československa, České republiky,

25. 9. 2024

Vážení ochránci historie Československa, České republiky,

 

níže přikládáme argumentaci, kterou se snažíme podtrhnout nutnost připomínat Mnichov roku 1938, a je to důvod k svolání shromáždění na Václavské náměstí v Praze.

Bude zajímavé sledovat, jak rok 1938 připomenou masmédia.

Pokud budete mít zájem na shromáždění vystoupit, prosíme, dejte vědět. Za šíření pozvánky předem děkujeme.

 

za Iniciativu NE základnám ČR

Václav Novotný

 

TRESTUHODNÉ usnesení EP pod číslem 2019/2819 lživě přepisuje dějiny

Toto usnesení dává na stejnou rovinu vinu Německa a Sovětského svazu při zahájení 2. světové války. Zcela pomíjí význam Sovětského svazu na poražení nacistického Německa a v některých bodech z něj dělá dokonce hlavního viníka.

Různí „politologové“ začínají již zcela oficiálně hovořit v tom smyslu, že Adolf Hitler zaútočil v červnu roku 1941 na SSSR preventivně, aby Evropu zbavil bolševismu. Za hlavního agresora 2. světové války začínají tito takzvaní „historici“ označovat Sovětský svaz.

A o Německu pomalu – ale jistě – začínají hovořit v tom smyslu, že de facto bránilo Evropu před bolševismem z Ruska. V dokumentu EP je například zcela vynechána Mnichovská dohoda a nikde není uvedeno ani datum 1.9.1939, kdy skutečně vypukla 2. světová válka napadením Polska nacistickým Německem.

Zato dokument zdůrazňuje, že druhá světová válka byla zahájena v bezprostředním důsledku smlouvy mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem o neútočení ze dne 23. srpna 1939, (pakt Molotov-Ribbentrop) a jejím prostřednictvím si tyto dva totalitní režimy s celosvětovými dobyvatelskými ambicemi prý rozdělily Evropu na dvě zóny vlivu (bod 2).

Dále dokument žádá všechny členské státy EU, aby si tento den podepsání paktu Molotov – Ribbentrop (23. srpna) připomínaly jako Evropský den památky obětí totalitních režimů a aby to v zájmu posílení povědomí mladé generace o těchto záležitostech zařadily do osnov a učebnic pro všechny školy (bod 8).

EP také žádá Komisi (v bodě 12), aby účinně podporovala projekty této nové historické paměti v členských státech a aby přidělovala náležité finanční zdroje v rámci programu Evropa pro občany na podporu vzpomínkových a pamětních akcí k uctění obětí totality. Jinými slovy EU štědře finančně podporuje přepisování dějin.

Dokument EP staví na roveň nacismus a komunismus (bod č. 3). V dokumentu se konstatuje, že po 2. světové válce jsme my ve střední a východní Evropě žili ve zločinném režimu, který byl stejný jako nacismus a že se země střední a východní Evropy svým vstupem do EU a NATO vrátily do evropské rodiny svobodných demokratických zemí a s pomocí EU jsme prý údajně úspěšně provedli reformy a dosáhli pokroku v sociálně-ekonomické oblasti.

Bod 18 konstatuje, že skutečnost, že v některých členských státech stále zůstávají na veřejných prostranstvích (v parcích, na náměstích, na ulicích apod.) pomníky a památníky oslavující totalitní režimy, připravuje půdu pro překrucování historických faktů o důsledcích druhé světové války a pro propagaci totalitního politického systému.

To znamená, že pro EU je žádoucí odstraňování soch našich osvoboditelů – jako například sochy maršála Koněva.

Co se dále píše v rezoluci EP?

Podle tohoto dokumentu takzvaný pakt Molotov – Ribbentrop (jde o ministry zahraničí Sovětského svazu a fašistického Německa) prý „rozdělil Evropu a území nezávislých států mezi dva totalitní režimy, což položilo cestu k začátku druhé světové války“. EP však neuvěřitelně lže, protože pakt Molotov Riebentrop byl až úplně poslední  v řadě, protože pakty o neútočení podepsalo s fašistickým Německem mnoho evropských zemí.


1934 - Prohlášení o nepoužití násilí mezi Německem a Polskem. Je to ve skutečnosti tzv. pakt Pilsudski – Hitler.    Je to pakt o neútočení.

1935 - anglo – německá námořní dohoda, kdy Británie poskytla Hitlerovi možnost mít válečné námořnictvo, což mu bylo do té doby zakázáno na základě výsledků první světové války.

1938 - společná anglo – německá deklarace Chamberlaina a Hitlera, kde se uvádí, že podepsaná Mnichovská dohoda a anglo – německá námořní dohoda symbolizují vytvoření právního rámce pro spolupráci mezi oběma státy

1938 - francouzsko – německá deklarace o neútočení podepsaná ministry zahraničních věcí Francie a Německa Bonnetem a Ribbentropem.

1939 březen - smlouva mezi Litevskou republikou a Německou říší, podepsaná v Berlíně ministrem zahraničí Litvy a Ribbentopem.

1939 květen – dánsko německá smlouva.

1939 červen - smlouva o neútočení mezi Německou říší a Lotyšskem a Estonskem.

1939 srpen - smlouva mezi Sovětským svazem a Německem tak byla poslední v řadě těch, které byly podepsány jinými evropskými zeměmi. Sovětský svaz se odhodlal k podpisu tohoto dokumentu až poté, co byly vyčerpány všechny možnosti a byly odmítnuty všechny návrhy Sovětského svazu na vytvoření společného bezpečnostního systému antifašistické koalice v Evropě.

Takže: 2. světová válka začala 1. září 1939, kdy Německo přepadlo Polsko, a jen připomínám, že hned 5. září – USA deklarovaly svoji neutralitu v začínající válce.

Mnichovská dohoda, kterou usnesení EP vůbec nezmiňuje – byla dohoda mezi nacistickým Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu.    Byla dojednána 29. září 1938 v Mnichově.

Za zmínku stojí, že polští zastupitelé nebyli pozváni na mnichovskou konferenci a jejich zájmy zastupoval Hitler. Polsko a Maďarsko se připojily k Německu ve štvanici na rozdělení Československo.

Francie a Anglie vyhověly německým požadavkům také proto, že se ocitly tváří v tvář jednotné frontě tří států, které usilovaly o rozdělení Československa.

Vedoucí představitelé říše se navíc netajili tím, že chtějí vymazat Československo z mapy Evropy, protože hlavním cílem říše byla likvidace bariéry, kterou představovalo Československo v cestě fašistického Německa při útoku na Sovětský svaz.

Přišlo e-poštou