Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vučić - Srbsko odsoudí Rusko, pokud Zelenskyj odsoudí alianční bombardování Bělehradu v roce 1999

5. 4. 2022

Vučić  - Srbsko odsoudí Rusko, pokud Zelenskyj odsoudí alianční bombardování Bělehradu v roce 1999

24. února 2022  17:33

Srbsko odsoudí ruské uznání donbaských republik v případě, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naopak odsoudí bombardování Bělehradu vojsky Severoatlantické aliance v roce 1999, uvedl srbský prezident Aleksandr Vučić.  

 

Srbský prezident reagoval na prohlášení ukrajinského velvyslance v Srbsku Alexandera Alexandroviče o tom, že Ukrajina a Ukrajinci očekávají od Srbska odsouzení uznání nezávislosti separatistických republik na východě Ukrajiny ze strany Ruska.

„Jsme malou zemí a nechceme přijít o možnost přátelství a spolupráce s některými zeměmi. Zároveň nemáme vliv na rozhodování o osudu Ukrajiny. Pokud by tomu tak ale bylo, tak vyzýváme velvyslance Alexandroviče, aby vyzval prezidenta Zelenského k veřejnému odsouzení agrese ze strany Spojených států amerických, Velké Británie, Německa a dalších zemí. Jakmile tak učiní, jsem připraven vyslyšet jeho prosby,“ prohlásil Vučić a dodal, že Srbsko je vojensky neutrální, ale politicky nikoli. Tudíž se nehodlá vzdát tradičních partnerství.

Zdroj: Euractiv (Belgie)

https://www.natoaktual.cz/v-mediich/srbsko-rusko-ukrajina-bombardovani-belehrad.A220224_173305_na_media_m02