Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve stínu koronaviru - Skomírající účet Milionu chvilek zachraňuje německý šlechtic Lobkowitz.

18. 3. 2020

Ve stínu koronaviru - Skomírající účet Milionu chvilek zachraňuje německý šlechtic Lobkowitz.

Porušíme karanténu a půjdeme do ulic!”, hrozí aktivisté. Soumrak spolku, kde to možná všechno začalo

18. 3. 2020

 

Zájem dárců o aktivistický spolek Milion chvilek opadl. Příjmy a výdaje na účtu, který je veřejný, jsou na nule. Za den se sejde přibližně 10 tisíc, což je třetina toho, co před půl rokem. Tuto částku však odčerpají platby na demonstraci na Staroměstském náměstí, která se konala v den, kdy u nás vypukla epidemie koronaviru.

 

Transparetní účet Milonu chvilek ZDE

 

Výraznější částku daroval spolku v posledních týdnech německý šlechtic Johannes Lobkowitz, jehož rod vlastní v České republice majetek v řádech miliard korun. Lobkowitz je kancléřem a správcem mocného Maltézského řádu.

 

 

Johannes Lobkowitz po roce 1992 získal zpět zámek v Drahenicích a asi 1000 ha lesa, 26 rybníků a 100 ha zemědělské půdy. Jeho rod patří díky restitucím mezi největší vlastníky půdy a nemovitostí v zemi.

 

Lobkowitzové získali zpět řadu zámků, například v Nelahozevsi, Mělníku, Roudnici nad Labem, Hoříně, Dolních Beřkovicích, Křimicích, hrad Střekov a Lobkowiczký palác v Praze. Kromě zámků získal rod také rozsáhlé lesní pozemky, vinné sklepy a vinařství.

 

Benešovy dekrety a “chvilkaři”

 

Protivládní spolek Milion chvilek má dva účty (nejméně). Jeden veřejný, na kterém jsou nyní bezmála tři miliony korun. Druhý tajný, ze kterého čerpá výplaty osm vedoucích členů spolku, včetně předsedy Mikuláše Mináře.

 

Spolek je největší crowdfoundingovou firmou v zemi, když z důvěřivých občanů vytáhl za dva roky již takřka deset milionů korun.

 

Sílí hlasy, že jeho skutečným cílem aktivit spolku není “demokracie”, ale zrušení Benešových dekretů. Zrušení stojí v cestě premiér Babiš a prezident Zeman, kteří jsou hlavními terči výpadů spolku.

 

Dalším cílem je vytvořit ve společnosti podmínky hladkého včlenění do Evropské unie pod nadvládu Německa.

 

Miliardové majetky

 

Aktivistické hnutí Milion chvilek prý napojeno na fondy a nadace z Německa, Evropské unie a další skupiny, jejichž zájmem je vracení mnohamiliardového majetku sudetským Němcům a šlechtě, na než se vztahují Benešovy dekrety.

 

Toto podezření může spolek rozptýlit jen zveřejněním druhého účtu, což odmítá udělat.

 

Milion chvilek: Ohnisko koronaviru?

 

Epidemie koronaviru vypukla v ČR přesně v den (1.3.), kdy spolek Milion chvilek uspořádal na Staroměstském náměstí protivládní demonstraci. Objevily se spekulace, že právě tato demonstrace mohla být ohniskem nákazy koronaviru.

 

Na Staroměstském náměstí (a předtím před Pražským hradem) se sešlo odhadem deset tisíc lidí, kteří se na sebe tlačili a prskali při provolávání hesel. Samozřejmě – žádné roušky.

 

Navíc se 3. března zorganizoval Milionu chvilek demonstraci v Jihlavě, kam přišly stovky lidí. Koronavirem je v České republice nakaženo přes 450  lidí a stále jich přibývá.

 

Kašlat na koronavirus!

 

Zatímco celá země úpí v karanténě, aktivisté zneužívají epidemie k politickým prohlášením a plánům. Působení premiéra Babiče při zvládání epidemie působí na aktivisty Milionu chvilek jako červený hadr.

 

 

Mezi příznivci Milionu chvilek pro demokracii se na premiéra Babiše valí nadávky. Objevily se i úvahy, že kvůli němu stojí za to porušit karanténu.

Arfa.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář