Jdi na obsah Jdi na menu
 


Válka proti globalistickým válečným štváčům

22. 4. 2023

Válka proti globalistickým válečným štváčům

Globalisté bojují prohranou bitvu. Na Ukrajině i jinde. Mezinárodní i národní. Nakonec prohrajete. Platí však stará myslivecká moudrost, podle které je zraněný divočák nejnebezpečnější, píše na německém webu Journalistwatch Max Erdinger.

Joe Biden a Jens Stoltenberg

22. dubna 2023 - 04:20

 

Říkejte si, co chcete o francouzském prezidentovi Macronovi, například nic moc, ale během své návštěvy Číny projevil dobré geopolitické instinkty, když oznámil, že je čas, aby se Evropa emancipovala od USA, aby si vytvořila svůj vlastní pól, budoucí multipolární svět po konci americké hegemonie.

 

Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu nedávno prohlásil v rozhovoru pro „bnn“: „Celý svět nenávidí Ameriku“. Soylu popsal Evropu jako amerického pěšáka, který postrádá nezávislost. Jaké souhvězdí! Macron a turecký ministr vnitra s prakticky totožnými prohlášeními na toto téma. Kdy  to bylo myslitelné dříve? Oba jsou přitom prakticky ve stejném duchu jako Vladimir Putin, který rovněž vidí postup vrcholných evropských politiků s demolicí Nord Streamu a neexistující zájem na identifikaci a pojmenování viníka jako náznak toho, že Německo je de facto stále okupovaná země.

 

Německý ministr obrany Boris Pistorius se mezitím „zaskvěl“ tvrzením, že nikdy nehrozilo žádné riziko, že evropští členové NATO by se mohli stát vazaly USA, což je v rozporu s názory Macrona, Putina a Soylu.

 

Sarkastický komentář k tomu: Co si má vazal nárokovat, když nechce přiznat, že je vazalem. Evropští členové NATO jsou samozřejmě vazaly amerického vojensko-průmyslového komplexu – a tedy příjemci zakázek americké zahraniční politiky, jejíž hlavní hrdinové jsou sami loutkami visícími na nitkách tohoto komplexu. Málokdo měl po desetiletí větší vliv na poslance a senátory v USA než firmy ve zbrojním průmyslu.

 

Ve skutečnosti to nikdy nebylo tajemství. Frank Zappa už sarkasticky popsal americkou politiku jako zábavní oddělení vojensko-průmyslového komplexu. To je také logické. Proč by měly společnosti jako Raytheon, Boeing nebo Lockheed stále vyrábět skvělé válečné zbraně, pokud se jejich produkty nespotřebují? Blahobyt takových společností závisí na otázce války a míru. To druhé by bylo velmi špatné pro podnikání, špatné pro ceny akcií, pro pracovní místa v tomto odvětví a mnoho dalšího. Proto pro blaho mnoha amerických politiků ve Sněmovně a Senátu musí být válka. Co nejdál od USA, což bylo díky poloze USA mezi Pacifikem a Atlantikem téměř zaručeno.Tomu by ale mohl být konec, pokud skutečně vypukne jaderná válka. USA jsou ve vazbě. Ve skutečnosti mají proti sobě většinu světové populace.

Populista Putin

Vladimir Putin si také neustále získává popularitu v samotných Spojených státech. Podle posledních průzkumů se v dubnu 2023 jeho popularita vrátila na úroveň z roku 2020 navzdory válce zuřící na Ukrajině, která je v jejich mainstreamových médiích prodávána Američanům jako nevyprovokovaná ruská útočná válka proti zcela svobodu milující a suverénní zemi. To je známkou toho, že stále více Američanů je vůči jejich mainstreamovým médiím extrémně podezřívavé.

 

Klan Bidenů se kvůli svým pochybným jednáním dostává pod stále větší tlak, v těchto dnech se v médiích množí vyprávění o institucích, které byly „vyzbrojeny“, tedy byly politicky instrumentalizovány, např.postavit justici a finanční úřady do pozice proti politickému protivníkovi. Naprosto chabý proces s Donaldem Trumpem v New Yorku znepokojil Američany. Skandální jednotlivé případy vyvolávají rozruch, jako je případ uživatele Twitteru, kterému hrozí deset let vězení za to, že v tweetu sarkasticky tvrdil, že demokratičtí voliči budou moci v budoucích volbách hlasovat prostřednictvím textové zprávy.  …

 

 


Válka je drahá

 

Jako světová rezervní měna je americký dolar (petrodolar) pod větším tlakem než kdykoli předtím. Až přestane být rezervní měnou, zažijí Američané inflaci jako nikdy předtím a nikdo nemůže předvídat, jak se to politicky vyvine vzhledem k dnešnímu smýšlení populace. V konečném důsledku to znamená, že hodnotoví západní diktátoři a despotové za jejich demokratickou fasádou nemají jinou možnost, než zabránit ruskému vítězství na Ukrajině. Rusko nesmí vyhrát. Nejde primárně o vojenskou dominanci USA na zeměkouli (téměř 900 základen po celém světě), ale o americký dolar. Pokud tomu tak již nebude, vojenská přítomnost po celém světě se také stane nedostupnou. Další tisk peněz však nepřichází v úvahu, jinak inflace nabere nezastavitelný kurz. Bude se tedy muset šetřit. A tradičně se šetří tam, kde to přináší nejvíce: na zámořských vojenských základnách – a tedy na vyhlídkách na úspěch v případě vojenského konfliktu.

 

Americký rozpočet na „obranu“ překonává všechna očekávání, aniž by koreloval se senzačními úspěchy. Opravdu velké dilema. Mezi Bílým domem, Pentagonem a tajnými službami prý zuří vyhrocená bitva. Na Ukrajině bylo důležité zachovat si tvář za cenu velkých nákladů, bez vyhlídky na to, že se z východoevropského dobrodružství vynoří jako zářivý hrdina. Za spoustu peněz lze koupit pouze zpoždění, než bude obnovená ostuda viditelná. Zároveň má Tchaj-wan nyní „bránit před čínským útokem“, což také není nic jiného než vyprávění. Za Nixona USA již před více než padesáti lety akceptovaly politiku jedné Číny – a s ní i fakt, že Tchaj-wan byl čínským územím. Ani jedno není možné: válka proti Rusům na Ukrajině a válka proti Číně o Tchaj-wan – jak finanční, tak vojensko-logistická nemožnost. A pak jsou tu nedávné úniky, které naznačují, že by nikdy nemohly uniknout od 21letého člověka, který nemá všechny bezpečnostní prověrky k přístupu k takovým dokumentům. Pravděpodobně to prozradili vysoce postavení členové NSA, možná z prostředí Marka A. Milleyho, který se jako voják hodlal osvobodit od politického tlaku, který ho tíží – a kterého měli  více poslouchat kvůli jeho znalostem.

 

 Politický vývoj

Vývoj v USA je samozřejmě se zájmem sledován po celém světě. Zejména v Evropě s nejhoršími vazaly USA. Pokud by se v USA udělala tabula rasa a selhávající neokonzervativci jako představitelé „nepostradatelného národa“ se svou výjimečností byli nuceni stáhnout se z kontroly moci, bude to pro řadu vrcholných evropských politiků také vypadat ponuře. Pokud by se NATO muselo rozpustit, znovu se objevit nebo redefinovat, transatlantická mediální síť, pod jejíž křídly se vazalskému politickému funkcionáři evropské provenience dosud dařilo tak dobře, že by mohl dělat, co mu bylo řečeno, by byl v podstatě konec. To docela dobře vysvětluje určité vzrušení jak se v Německu projevuje např. v nově revidovaném § 188 tr.

 

Na úrovni EU se objevují výzvy, aby bylo v budoucnu umožněno bezdůvodně skenovat soukromé zprávy od uživatelů messengerových služeb, jako jsou WhatsApp a Twitter. Uživatelské účty by také mělo být možné v budoucnu uzavřít soudním příkazem. To vše nasvědčuje tomu, že politická třída EU si je dobře vědoma toho, co by mohlo být ohroženo vývojem v USA.

 

Generální tajemník NATO

 

Jedním z nejzuřivějších obhájců bezpodmínečné podpory Ukrajině, vedle těch, kteří tvrdí, že Rusko nesmí za žádných okolností vyhrát, je generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. A pak se kruh opět uzavře. Nejen, že byl tento muž dvakrát premiérem Norska, než se stal generálním tajemníkem NATO…   To znamená, že Stoltenberg má nejlepší kontakty v těch kruzích, které se dostanou do rukou v rusko-čínsko-indické válce proti globalistickým elitám, na jejichž nitkách visí spousta západních politiků.

 

A podle Seymoura Hershe prý Norové odpálili nálože výbušnin na plynovodu Nord Stream, které tam tři měsíce před výbuchem umístilo americké námořnictvo. Den po výbuchu byl uveden do provozu norsko-polský plynovod, bývalý polský ministr zahraničí Sikorski, sám ženatý s americkou neokonzervativkou Anne Applebaumovou, na Twitteru poděkoval USA za výbuch – a nové centrum USA NATO pod vedením se znatelně přesouvá z Německa do Polska.

To je dobrý důvod, proč následovat Macronovy návrhy a emancipovat se od USA. Pak by náprava těžce narušených vztahů s Ruskem – a nové „centrum NATO“ v Polsku, které je závislé na Americe, mohla být sevřena ze dvou stran. Pro globalisty to nevypadá dobře. A tím pádem také ne pro Poláky. Přesto buďte opatrní! Nejnebezpečnější je zraněný divočák.

 (rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.