Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Klaus pro PL - Prymula nikdy neměl být ministrem. Zastavme rozvrat ekonomiky a společnosti

23. 10. 2020

Václav Klaus pro PL - Prymula nikdy neměl být ministrem. Zastavme rozvrat ekonomiky a společnosti

23.10.2020 12:20

 

Prymula byl od počátku nedůvěryhodný a nikdy se ministrem stát neměl. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý prezident Václav Klaus. „Zdiskreditoval nejen sebe, ale i všechna svá opatření,“ uvedl exprezident. A nyní je prý potřeba začít se změnami v politice ministerstva zdravotnictví.

Foto: repro youtube, tan

 

Roman Prymula se nikdy neměl ministrem zdravotnictví stát. Je o tom přesvědčen bývalý prezident Václav Klaus. ParlamentnímListům.cz řekl, že Prymula byl od samého začátku nedůvěryhodný.

 

Čtyřtýdenní ministr zdravotnictví Roman Prymula byl od počátku nedůvěryhodnou osobou a nikdy se ministrem stát neměl. Pochybnosti, které mnozí z nás měli od počátku, byly posíleny autoritářským jednáním, které stačil v této funkci za jeden měsíc předvést,“ míní Klaus.

 

Podle jeho slov jsou kauzou zdiskreditována i veškerá omezení, které Prymula prosadil. „Strašil nás, ale z jeho chování je vidět, že svým slovům sám nevěřil. Zdiskreditoval nejen sebe, ale i všechna opatření, která prosadil,“ řekl nám dále exprezident.

 

„Doufám, že předseda vlády do této funkce vybere věrohodného a racionálního člověka, který opustí destruktivní politiku plošných restrikcí, zastrašování a rozvratu naší ekonomiky a společnosti,“ dodal Václav Klaus pro PL.

 

Prof. Ing. Václav Klaus, CSc.

 

    

 

Premiér Andrej Babiš už uvedl, že hledá náhradu a vyzval Prymulu k rezignaci. Pokud by ji nepodal, odvolá ho sám. „Je to katastrofa. Je to pro mě absolutní šok a nechápu to, když my požadujeme od lidí, aby dodržovali pravidla, aby nosili roušky, dokonce i v autě. Komplikujeme život lidem tím, že jsme zavřeli restaurace, obchody, omezujeme lidi v pohybu, tak musíme jít příkladem,“ uvedl premiér.

 

„Taková chyba se nedá omluvit. Je mi úplně jedno, co tam pan ministr Prymula s panem Faltýnkem dělali. Koho tam zvali a proč. Nemůžeme kázat vodu a pít víno,“ zdůraznil Babiš, že právě ministr zdravotnictví by měl jít v dodržování pravidel příkladem.

 

„Když naši zdravotníci bojují v první linii, aby zachránili životy našich spoluobčanů, je taková věc absolutně neomluvitelná,“ doplnil.

 

„Z toho důvodu jsem požádal pana ministra o rezignaci. V případě, že by tak neudělal, ho odvolám. Pana Faltýnka jsem požádal o rezignaci na pozici prvního místopředsedy hnutí ANO. Velice mě to mrzí, všem se za to omlouvám. Je to nepřijatelné. Naše vláda si nemůže dovolit ztratit další důvěru,“ zdůraznil. Prymulovi za jeho odvedenou práci poděkoval s dovětkem, že se však tato věc neměla stát. „Tato chyba přišla v ten nejhorší čas,“ podotkl.

 

Současné hlavě státu se to ale podle Babiše příliš nelíbí. „Požádal jsem i prezidenta, který o tomto kroku vyjádřil pochybnosti. Dnes ho navštívím v Lánech a situaci budu řešit,“ oznámil premiér.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář