Jdi na obsah Jdi na menu
 


USA vznesly protest proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě

14. 7. 2020

USA vznesly protest proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě

14. 7. 2020 Janinna komentáře 3 politika, Rusko, usa

Vojenské vedení Spojených států (Pentagon) vzneslo protest na adresu Ruska. 

Důvodem další nespokojenosti USA je vytvoření základen ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě, což znamená nasazení raketových systémů [zaměřených na Spojené státy].

Ruské vojenské základny

Vytvoření základny ponorkové flotily [přirozeně Ruska] ve Venezuele oficiálně oznámil náměstek ministra obrany Ruska Nikolaj Pankov. Stalo se to během projevu zástupců moskevského regionu před Státní dumou.

Dohody o umístění ruské námořní základny na Kubě bylo dosaženo během oficiální návštěvy vrchního velitele námořnictva Ruska Nikolaje Evmenova letos v zimě. V rámci dosažených dohod námořní skupiny Severní flotily Ruské federace již dvakrát provedly manévry poblíž Ostrova Svobody.

Klíčovým bodem v obou případech je rozmístění ruských raket na základnách a lodích [na těchto základnách] v Latinské Americe. Jedná se zejména o hypersonické systémy, které USA dnes nedokáží odrazit.

Americký protest

Takzvaní „partneři“ Ruska jsou s výše uvedenou skutečností velmi nespokojeni. 

Poznámka – pro většinu domácích i západních vojenských odborníků je rozmístění ruských námořních základen s raketami ve Venezuele a na Kubě reakcí na americké rozmístění nových raket v Evropě.

Pentagon, vedený Markem Esperem, vyžaduje od Ruska zrušení těchto dohod – tj. stáhnout vše, co již mohlo být rozmístěno, odstranit všechny raketové systémy ze západní polokoule.

Poznámka – nechcete nejprve odstranit své z Evropy?

Navíc, v uvedeném protestu, sám Esper řekl, že Amerika si vyhrazuje právo zahájit preventivní raketový úder na tato ruská vojenská zařízení. Dobře, zkuste to – podle nově schválené vojenské doktríny Ruské federace bude okamžitě následovat odvetný raketový úder.

Na závěr, moudrost od stalinisty:

Z místa základen námořních sil RF na Kubě je doba doletu „Kalibrů“ do USA – méně než 4 minuty, „Zirkonů“ – méně než dvě minuty. Ponorky z Venezuely mohou zaujmout libovolné vhodné postavení, což ještě zkrátí tuto dobu. Chcete mluvit o „právu raketového úderu“?

https://bit.ly/3j2JRrd

pokec24.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář