Soud v Pensylvánii zablokoval vyslání volitelů ze Demokratickou stranu na volební shromáždění, které má zvolit prezidenta USA
Soud v Pensylvánii zablokoval vyslání volitelů ze Demokratickou stranu na volební shromáždění, které má zvolit prezidenta USA
127797905_1200115777095598_4665004257646831205_o
Během soudního vyšetřování volebních podvodů, které soudními žalobami napadl tým právníků úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, vyplouvají na povrch právní vady amerického volebního systému, jaké si český volič zatím nedokáže ani představit. Soudkyně pensylvánského odvolacího soudu Patricia McCulloughová včera nařídila státu Pensylvania pozastavit oficiální vyhlášení výsledků voleb v tomto státu USA až do doby pravomocného rozsudku ve věci soudem projednávaného volebního podvodu. Pensylvánský guvernér za „Demokratickou“ stranu Tom Wolf chtěl včera oznámit výsledek, k němuž při sčítání dospěli volební úředníci. Podle něj měj v Pensylvánii zvítězit „demokratický“ kandidát Joe Biden.
Podle informací sítě místních novin The Epoch Times chtěl guvernér rovněž jmenovat 20 volitelů za tento stát s 13 miliony obyvateli z řad „Demokratické“ strany. Soudkyně mu to závazným soudním příkazem zakázala. Podle zdůvodnění rozsudku nemohou být oficiální výsledky vyhlášeny dříve, než budou vyšetřeny a pravomocně rozhodnuty soudní žaloby na podvody při volbách. Bez toho nelze na volební shromáždění vyslat ani volitele, kteří by při závěrečném aktu voleb 14. 12. 2020 měli zvolit prezidenta USA, jež má úřadovat od ledna 2021.
Soudkyně McCulloughová současně napadla žalobou k Nejvyššímu soudu i nejnovější novelu pensylvánského volebního zákona, která umožnila hlasování e-mailem bez dostatečného ověření identity odesilatele. Pensylvánský zákon č. 77/2019, který umožnil hlasování e-mailem, je podle jejího podání k Nejvyššímu soudu v rozporu s Ústavou státu Pensylvanie i s Ústavou USA.
„Zákon 77 je doposud nejrozsáhlejší a nejzásadnější změnou volebního zákoníku v Pensylvánii, který je dosud implementován nelegálně,“ uvádí se v žalobě podané federální soudkyní k Nejvyššímu u soudu státu Pensylvánie. „Stejně jako u předchozích historických pokusů o nezákonné rozšíření hlasování prostřednictvím pošty podle zákonů, které byly zrušeny již od doby, kdy byl přijat zákon o nepřítomnosti vojáků z roku 1839, je zákon č. 77 dalším nezákonným pokusem o zrušení omezení hlasování nepřítomných předepsaných v Ústavě státu Pensylvánie.“ uvádí v žalobě Soudkyně McCulloughová. Takovou změnu volebního práva podle ní nelze provést bez předchozí změnu Ústavy.
Novelu volebního zákona, která umožnila e-mailové hlasování bez ověření totožnosti hlasujícího prosadil ve státním Kongresu guvernér spolu s členskou Sněmovny reprezentantů za „Demokratickou“ stranu Wandou Loganovou. Možná se Vám zdá divné, proč se poslanec Evropského parlamentu zvolený za ČR zabývá detaily volebního práva v USA.
Paradoxně ve stejný den, kdy v Pensylvánii federální soudkyně McCulloughová napadla žalobou k Nejvyššímu soudu kvůli protiústavnosti zákon umožnující volit přes e-mail, doporučoval francouzský zpravodaj zprávy o volbách v EU Pascal Durand z frakce RENEW zavést e-mailové hlasování i při volbách do Evropského parlamentu. Přispělo by to podle něj k ještě „vyšší volební účasti“. Ve své zprávě rovněž konstatoval, že voliči poslance Evropského parlamentu volí podle národních zákonů svých zemí. Unijní právo předepisuje pouze, že musí být použit systém poměrného zastoupení. Detaily však ponechává na vnitrostátní úpravě. Zpravodaj by to chtěl změnit a zavést jednotný unijní volební kodex. Ten by chtěl obohatit řadou novinek hlasování na dálku.
Spolu s ostatními členy frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, jsme návrh jeho zprávy odmítli. V ČR propagují různé formy korespondenčního hlasování – včetně elektronické volby přes tablety a mobilní telefony Piráti. Na příkladu z USA můžeme vidět konce, k jakým by to mohlo vést.
Podle dosavadního úředního sčítání bylo v Pensylvánii z více než 2 milionů hlasů započítaných jako korespondenční hlasy zasláno téměř 300 tisíc fomou e-mailu bez spolehlivého ověření odesilatele. Asi 80% těchto „hlasů“ bylo pro kandidáta „Demokratů“ Joe Bidena. Podle součtu, který se guvernér chystal vyhlásit jako oficiální výsledek voleb měl vyhrát „demokratický“ kandidát o asi 80 tisíc hlasů.
Vydáno: 27.11.2020 v 11.14 Autor: MUDr. Ivan David Europoslanec SPD
nwoo.org