Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řecko - „Ruské zvíře“ Be 200 zachránilo Athény a získalo srdce Řeků

5. 8. 2021

Řecko - „Ruské zvíře“ Be 200 zachránilo Athény a získalo srdce Řeků

5. 8. 2021

 

Ruské letadlo Be-200 zabránilo rozšíření požáru z Varibobi na předměstí Athén do metropolitních oblastí Kifisia, Filothea a Psychiko. To je uvedeno v článku „Rusové zachránili Athény před požárem!“  na ieidiseis.gr.

 

„Ruská bestie „Beriev -200“ právě včera zachránila Attiku před blížící se katastrofou kvůli požáru – koneckonců to bylo jediné požární letadlo, které létá v extrémních povětrnostních podmínkách s teplotami nad 45 stupňů,“ cituje RIA Novosti autory článku.

Článek uvádí, že od 14:30 do 21:00 letadlo Be-200 provedlo 35 vypouštění vody, celkem přes 400 tun.

 

„Letadla „Canadair“ se neúčastnila hašení požárů ve Varibobi, protože nemohou pracovat při teplotách nad 38 stupňů,“ uvedly noviny.

 

Be-200, podle výrobce, může pracovat při teplotách do 43 stupňů. V úterý se však vzhledem k vážnosti situace ve Varibobi a nebezpečí šíření požáru do městské struktury hlavního města ruští piloti po dohodě s vedením rozhodli létat každý den při teplotách do 45 stupňů, uvádí článek.

 

„Dnes „Beriev“ pokračoval v boji s ohněm ve Varibobi a poté zamířil k požáru v Evii, ale v poledne se vrátil na letiště 112. leteckého křídla v Eleusisu kvůli nezbytné kontrole – údržbu letadla po 100 hodinách letu,“ říká zpráva.

Ruské letadlo si služba civilní ochrany pronajala na 120 hodin na 4 měsíce během požární sezóny, ale už v prvním měsíci svého pobytu v Řecku nalétal Be-200 100 hodin.

 

„Tato skutečnost potvrzuje efektivnost „Berieva“ a vyvrací tvrzení řecké byrokracie, která (ze zřejmých důvodů) po léta pěstovala mýtus, že ruské „zvíře“ není vhodné pro řecký reliéf,“ uvedly noviny.

Uvádí četné příklady účasti ruského letadla na hašení požáru.

„Je zřejmé, že přílet „Beriev-200“ do Řecka změnil situaci v oblasti hašení lesních požárů a do měsíce si získal srdce řeckých občanů, kteří kvůli své záchraně očekávají okamžité objevení ruské „bestie“ při každém požáru, který vypukne,“ stojí v článku.

 

Publikace se domnívá, že účinnost letadla a psychologický faktor vytvářejí podmínky pro zařazení Be-200 do protipožární výbavy v zemi.

Obojživelné letadlo Be-200 bylo vyvinuto v Rusku v 90. letech. Letoun kombinuje funkce člunu a letadla a je určen k hašení velkých požárů, pátracích a záchranných operací, ochraně vodních ploch, ekologickým misím a přepravě cestujících a nákladu. Be-200 nemá ve světě obdoby.

Pokec24.cz