Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raketové systémy Patriot – nefunkční, ale jistě genderově a rasově vybalancované

22. 9. 2019

Michal Brand

 

V kauze útoku drony na saudskoarabské ropné rafinérie máme další zajímavý vývoj.

Útok velice připomíná všechny předchozí útoky raketami nebo drony ze strany jemenských obránců proti saudskoarabské agresívní a genocidní válce. Připomenutí některých epizod bude níže. K útoku se přihlásili jemenští obránci.

 

USA ihned bez jakýchkoli důkazů obvinily Írán. Saudská Arábie nejdříve nevěděla, kdo za útokem stojí, ale jistě po nějaké domluvě z USA si Saudská Arábie vzpomněla, že to byl Írán.  Důkazem, že drony přiletěly z Íránu je podle USA to, že po zásahu ropa v saudskoarabských rafineriích hoří. Proto také USA zveřejnily jako klíčový a nezvratný důkaz satelitní snímky kouře z hořící ropy. Komu to připadá jako moje vtipkování, toho chci ubezpečit, že to není moje vtipkování, ale vtipkování ze strany režimu USA.

 

Propaganda následně nejprve „vysvětlila“, že drony nebyly zachyceny protiletadlovou obranou Saudské Arábie proto, že všechny saudskoarabské systémy protivzdušné obrany jsou prý všechny do jednoho nasměrované na Jemen. Tedy na jih a nikoli směrem na sever, k Íránu. Podobnou pitomost - vzhledem k dlouhodobě a trvale napjaté situaci ve vztazích mezi Saudskou Arábií a Íránem – by mohl sice možná udělat nějaký absolvent fakulty žurnalistiky případně genderových studií či humanitní katedry, ale přeci jen pochybuji, že by tohle napadlo kohokoli v armádě. Jakékoli armádě.

 

Pak přišla propaganda s vysvětlením, že prostě a jednoduše selhaly systémy protivzdušné obrany Saudské Arábie, tvořené zejména nejmodernějšími systémy Patriot.

Tyto systémy opravdu musely selhat, ať již šlo o útok z Jemenu nebo z USA obviňovaného Íránu.

Myslím si, že Írán to nebyl. Celý region Perského zálivu je pod neustálým dohledem satelitů USA (a dalších zemí). V regionu je vysoká koncentrace flotil US Navy, které bezpochyby jsou ve vysokém stupni „ostražitosti“ a sledují veškerý „cvrkot“ v oblasti. Nešlo by přehlédnout 19 dronů (velkých dronů, ne dronů ,jaké koupíte v e-shopu). Byly by opravdové fotky ze satelitů, jak drony startují, letí a nakonec zasáhnou cíle v SA. Kdyby byly fotky, USA by je zveřejnily a neukazovaly by trapné fotografie čmoudu. (Jednotné číslo „čmoudu“, abychom předešli nedorozumění.) Útok z Jemenu možná také zachytily špionážní satelity USA, ale tyhle fotky nemohou USA zveřejnit, protože tvrdit o Adenu že je to Teherán, to by bylo asi už přeci jen příliš silná káva. USA nemají či spíše nemohou předložit žádné důkazy o tom, odkud byl útok proveden. Přestože je mít musí. Z toho podle mne vyplývá, že USA (jako obvykle) obviňují toho, na koho důkazy neukazují.

 

Ale zpět k systémům Patriot. Saudská Arábie je nakoupila za miliardy dolarů. A ať už 19 dronů letělo odkudkoli, tyto systémy Patriot se ukázaly jako --- k ničemu.

A není to poprvé.

Jen namátkou:

4. listopad 2017

https://www.cnbc.com/2017/12/04/patriot-defense-system-likely-failed-in-saudi-ballistic-missile-attack.html

Sytém Patriot zřejmě zcela selhal při raketovém útoku jemenských obránců na Rijádské letiště.

25. března 2018

Nejméně pět raket Patriot minulo nebo zcela selhalo nebo jinak nefungovalo při raketovém útoku jemenských obránců na Rijád.

https://www.vice.com/en_us/article/8xkgw4/patriot-missile-saudi-arabia-yemen

Vědec z Michigan Institute of Technology na adresu systémů Patriot v této souvislosti:

“Je to jen nepřerušená řada katastrof s tímto systémem” (Tamtéž).

 

A teď, v září 2019 opět selhaly raketové systémy Patriot. Z 19 dronů jich dokázaly zachytit nula.

 

Co k tomu dodat? No, to je prostě tak, když místo talentovaného, nadaného, pracovitého a schopného bělocha třeba na pozici technika nebo manažera přijmete černocha, protože potřebujete mít „rasově vybalancovaný tým“. Nebo třeba nejen že musíte najít černocha, ale ještě musíte najít homosexuáního černocha, případně lesbickou migrantku z Guatemaly. A třeba ještě navíc musí jít o vozíčkáře nebo přeoperovaného transgendera. Pak prostě ve výsledku máte čím dál tím více dysfunkční systém. A čím dál tím horší výsledky. Najednou máte protivzdušnou obranu, která nic neubrání. Máte vesmírnou agenturu, která nedokáže létat do vesmíru bez pomoci země, na kterou jste uvalili sankce. Máte obnovitelné zdroje energie, které přírodu zatěžují mnohem více než zdroje neobnovitelné a navíc ty „obnovitelné zdroje“ spotřebují při své produkci těch neobnovitelných zdrojů více, než kolik ušetří.

 

Je to stejné jako za komunistů – nerozhoduje rozum, nerozhoduje ekonomika, efektivita, technologie. Rozhoduje ideologie. Vlastně je to horší než za komunistů – ti se spokojili s víceméně formálně deklarovanou loajalitou a tím správným třídním původem, kdy už nakonec měli ten správný vlastně úplně všichni. Ale zcela zjevné úchyly a cvoky ani komunisté nedávali do vedoucích pozic. Na rozdíl od současnosti, kdy musíte mít ten správný původ (tedy nebýt běloch) a dodatečné plusové body se získávají za jakoukoli sexuální nebo duševní úchylku nebo poruchu, kterou se můžete „pyšnit“.

 

Pokud budeme pokračovat v této multikulti neomarxistické trajektorii, skončíme naprostým zhroucením civilizace – prostě se zhroutí, věcně, nikoli finančně, věcně se zhroutí ekonomika. Auta budou mít minimální emise a budou vyrobené s přihlédnutím k potřebám různých menšin, ale nebudou jezdit. Televize vás sice bude špiclovat 247, ale na obrazovce uvidíte jen zrnění a trhané obrázky s různými pruhy a fleky přes sebe, a dokonce ani to špiclování nebude ta televize schopna odeslat správně do centrály Velkého Bratra (kde stejně bude sedět dementní sexuální deviant s doktorátem z „nekrofilních studií“ živící se lidským masem). V obchodech bude bio-eko-CO2-neutrální-jídlo, které nebude k jídlu.

Zatím to vypadá jako hyperbola. Ale ten systém začíná být opravdu čím dál více dysfunkční. Jako jakýkoli jiný systém, kde vítězí ideologie nad rozumem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář