Proč spolková vláda nabízí Německo jako cíl ruských protiútoků?
Proč spolková vláda nabízí Německo jako cíl ruských protiútoků?
Plánované umístění amerických zbraňových systémů dlouhého doletu v Německu od roku 2026 mnohonásobně zvýšilo riziko zničujícího ruského preventivního úderu nebo protiúderu, píše se na německém weubu PiNews.
Ilustrační foto
24. července 2024 - 00:00
Kancléři Olafovi Scholzovi to nevadilo, plán NATO už schválil . Poslanec SPD Mützenich si však nyní uvědomuje „nebezpečí neúmyslné vojenské eskalace“, které považuje za „významné“. Jeho prohlášení je však ještě výbušnější: „Nechápu, proč by mělo mít takové systémy rozmístěné pouze Německo."
Mützenichovi lze pomoci: Protože Německo si stejně jako ve staré i nové studené válce vybraly USA a NATO, kterému dominuje, jako odpalovací rampa a bojiště pro případnou válku proti Rusku. Skutečnost, že v tomto případě by z Německa nezbylo nic jiného než kontaminovaná a zničená zemská masa, dosud nepronikla do povědomí masy obyvatelstva a není o tommu infoemována. Systémová média v Německu jednoduše ignorují možné dramatické důsledky nebo dokonce vítají plán NATO.
Rusko na druhou stranu nepochybuje, že hypersonické zbraně a řízené střely s doletem 2.500 kilometrů odpálené z Německa představují existenční hrozbu pro obří města jako je Moskva nebo Petrohrad kvůli nedostatečné době varování. Zdá se, že to poznal i Mützenich, který byl dříve kancléři loajální. Zůstává však nejasné, zda budou mít jeho kritické komentáře nějaké důsledky. Olivově zelená ministryně zahraničí Baerbocková každopádně na koaličního partnera reagovala okamžitě, mluví o nezodpovědnosti a naivitě.
Annalena Baerbocková (spolková ministryně zahraničních věcí ve vládě Olafa Scholze) opět dokumentuje touhu své strany po militarizaci a válečném štvaní. To už není překvapivé. Naprosto skandální je však to, že o plánech NATO se ještě nemluvilo v Bundestagu ani na veřejnosti. Semaforová (Koaliční spolková) vláda si nepřeje debatu, která by vazalský status Německa dala najevo. Plány NATO však nejsou o ničem menším než o zkoušce vlasteneckou kyselinou, které nemůže uniknout žádná politická síla.
Zásadním problémem je zde to, co zmínil Mützenich: Proč by místo smrtících amerických zbraní mělo být v Evropě pouze Německo, ale ne Polsko nebo Dánsko? Proč spolková vláda nabízí Německo jako cíl ruských protiútoků? Každý, kdo tento problém v této zemi popírá nebo dokonce schvaluje nasazení za těchto okolností, jedná proti elementárním, hluboce existenčním zájmům Německa a Němců.
Proto musí být v tomto problému jasně znát barva. Žádný vlastenec nemůže a nesmí souhlasit s plány NATO, ale musí se jim bránit. Výzva Björna Höckeho k mírovému hnutí napříč stranami je důležitým prvním krokem a zároveň zkouškou pro stranu Wagenknechtové. Téma „plánů NATO“ musí hrát ve spolkových volbách v roce 2025 prioritní roli.
(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)