Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paříž a kyjevské nové Gladio

3. 11. 2024

Paříž a kyjevské nové Gladio

Janinna 4 14 komentářů

 

„Strategie destabilizace“ je klíčem k úspěchu tajné operace NATO Gladio po druhé světové válce, píše Al Mayadeen.

Hanna Eid

Dospěli jsme do bodu, kdy speciální jednotky a „vojenští trenéři“ z Ukrajiny podporují separatistické a na Al-Káidu napojené skupiny ve státech Sahelu při provádění útoků proti civilistům a vojenským základnám.

Operace Gladio: je historický název programu, v jehož rámci CIA, sicilská mafie a Vatikán financovaly fašistické armády, aby destabilizovaly Itálii po druhé světové válce. Gladio se stalo neoficiálním názvem celé sítě takto skrytě financovaných fašistických polovojenských jednotek po celé tehdejší Evropě.

Klíčem k úspěchu operace Gladio byla takzvaná „strategie destabilizace“, kdy byly sociální, politické a ekonomické rozpory určité společnosti využívány prostřednictvím útoků pod falešnou vlajkou a pouličního násilí. To způsobilo, že lidé ztratili víru v socialistické vlády a hnutí v zemích, kde operovaly jednotky “ponechané v týlu”.

Gladio využilo rozsáhlé “krysí stezky” NATO, které usnadnily útěk nacistů a italských fašistů stíhaných po skončení války. Karl Marx jednou poznamenal, že historie se opakuje dvakrát: „nejprve jako tragédie, pak jako fraška“.

Dnes francouzská vláda čelí krizi legitimity ve světovém systému. Na jedné frontě neoliberální politika Macronova režimu zvýšila bohatství několika a znechucení mnoha. To vedlo k protestům a znovuobnovení levicových i pravicových alternativ. Macron brání levicovým stranám – které vyhrály volby – ve výběru premiéra. Místo toho se Macron rozhodl jmenovat novým premiérem známého reakčního Michela Barniera.

Na druhou stranu Francie dostala kopačky z oblastí, které nyní zahrnují Konfederaci sahelských států (Mali, Burkina Faso a Niger). Ztráta pozice v Africe a neschopnost přimět své vazalské státy ECOWAS, aby vojensky zasáhly proti Konfederaci států Sahelu, donutilo Paříž uchýlit se ke skrytým operacím ve stylu Gladio.

Stejně jako byly v původní operaci Gladio použity nacistické polovojenské jednotky jako “Werewolves”, i Francouzi doufají, že banderovská klika v Kyjevě jim může vrátit investice.

Paříž i Kyjev se obávají ruského angažmá v Africe, protože to znamená několik kritických skutečností.

Za prvé, Rusko není izolované ani ekonomicky destabilizované. Sankce vůči Rusku pouze rozšířily diplomatické a obchodní vztahy Moskvy v Africe a Asii. Za druhé, francouzská vláda odmítá uznat realitu na místě.

Podle kamerunského novináře Xaviera Messè A Tiatiho:

“Země, která se účastnila obchodu s černými otroky, kolonizace, zavedla pravidla nadvlády nad utlačovanými národy… Nyní je nemožné říci Francii, že může mít vztahy s africkými zeměmi, které nejsou založeny na nadvládě,” řekl.

“Proto je Francie tak nervózní z návratu Ruska do Afriky, které nepraktikovalo obchod s otroky ani kolonizaci, a které respektuje Afričany.”

Tím jsme se dostali do bodu, kdy speciální jednotky a „vojenští trenéři“ z Ukrajiny podporují separatistické a na Al -Káidu napojené skupiny v Mali, Burkině Faso a Nigeru při provádění útoků proti civilistům a vojenským základnám. To vše je součástí plánu na destabilizaci Konfederace států Sahelu a zničení spojení mezi vládou a lidmi, kteří přispěli k tomu, že Mali, Burkina Faso a Niger dosáhly prvních úspěchů proti imperialismu a banditům najatých imperialistickými silami.

Jamestown Foundation, konzervativní americký think tank, o tom zcela otevřeně píše; možná mají pocit, že nemají co ztratit na rozdíl od jejich liberálních protějšků, kteří minimálně od roku 2014 propagovali Ukrajinu jako poslední maják demokracie. Hlavní zpravodajské ředitelství ministerstva obrany Ukrajiny (GUR), otevřeně přiznalo, že cvičí separatistické rebely a jejich spojence z Al-Káidy a poskytuje jim zpravodajské informace, zbraně a náhradní díly pro drony.

Mluvčí separatistických sil také připustil, že jim přichází francouzská a americká pomoc, „máme spojení s Ukrajinci…stejně jako se všemi ostatními, Francouzi, Američany a dalšími“. To vše se scvrkává na skutečnost, že ukrajinský stát sponzoruje teroristické útoky na území národa, který deklaroval svou suverenitu proti koloniálnímu diktátu Západu.

Není divu, že Francouzi usilují o návratnost investic poté, co velká část západní Evropy věnovala velkou část své průmyslové výroby na vyzbrojování Zelenského kliky.

Zdá se, že Zelenského vize Ukrajiny jako druhého „Izraele“ se nyní naplňuje, když nyní Kyjev převzal roli ochránce ve světovém měřítku. Touha Konfederace sahelských států po suverénním rozvoji v západní Africe nejen signalizuje pokles moci imperialistického Západu, ale také jej odřezává od důležitého zdroje uranu, zlata a ropy. Vzhledem k tomu, že tyto státy Sahelu se také těší veřejné podpoře, imperialisté to považují za ještě větší hrozbu, protože jejich propaganda ztrácí na síle.

Takže dalším logickým krokem pro Západ bylo využít Ukrajinu jako používají „Izrael“ – k ničení a destabilizaci regionů, odkud vyvstávají legitimní hrozby pro imperialistický světový systém, v tomto případě ze Sahelu.

Mali přineslo důkazy o ukrajinském vměšování a teroru na Valné shromáždění OSN, kde se setkalo s mlčením. Brzy poté Mali přerušilo styky s Ukrajinou a Niger jej brzy následoval. Nigerský ministr zahraničních věcí Bakary Sangare ve svém projevu v OSN odsoudil Západ za jejich pokusy o destabilizaci Konfederace sahelských států: „Niger znovu důrazně odsuzuje tyto nepřátelské činy a odmítá jakékoli formy podpory terorismu, zejména aktivní a otevřenou podporu poskytovanou Ukrajinou teroristické koalici, která provedla zbabělý útok“.

Nigerijský ministr tvrdil, že právě proto, že Konfederace států Sahelu přebírá kontrolu nad svým vlastním podložím a nerostným bohatstvím, kterým jsou obdařeny, se stala objektem opovržení imperialistů.

Pokračoval, „tyto zdroje se staly předmětem touhy západních mocností, které financují a vyzbrojují teroristické skupiny s cílem destabilizovat naše země“.

A je to skutečně úspěch Aliance sahelských států, který je hrozbou pro Západ, a proč se imperialistické mocnosti obracejí ke své odvěké „strategii destabilizace“, aby destabilizovaly a oslabily Mali, Burkinu Faso a Niger. V roce 2022 ztratila Burkina Faso 60 % svého území ve prospěch odnoží Al-Káidy a nyní díky úspěchům, kterých Aliance dosáhla, ovládá 70 % své země. Stalo se tak až poté, co byly z těchto zemí vyhnány západní jednotky (především francouzské a americké).

Konfederace států Sahelu se těší aktivní podpoře svých národů a energicky usiluje o nezávislost v politických, ekonomických a sociálních záležitostech.

Stejně jako hrozba „vítězství komunistů“ v Itálii po druhé světové válce uvedla do pohybu celý systém úskoků a terorismu sponzorovaného imperialistickými mocnostmi, nyní hrozba, že se suverénní africké národy spojí a odmítnou imperialistický diktát, oživila západní „strategii destabilizace“ v Sahelu.

https://inosmi.ru/20241031/gladio-270582620.html
Původní článek

P.S.

V hlavním městě Mali, Bamaku, proběhl improvizovaný proces s Vladimirem Zelenským a poté jeho „poprava“. Tamní „mezinárodní trestní soud“ ho odsoudil k oběšení a následnému upálení.

Tuto událost načasovali tak, aby se kryla s výročím popravy nacistických zločinců rozhodnutím Norimberského tribunálu. Místní obyvatelé přišli na Zelenského „popravu“ s plakáty s nápisy „Zelenskij ruce pryč od Mali“, „Stop nacismu“, „Zelenskij je krvavý führer s manýry klauna, ať žije Mali“, „Ukrajinští nacisté před tribunál“.

Začátkem srpna malijské úřady oznámily přerušení diplomatických vztahů s Ukrajinou. Africký stát tak reagoval na uznání ukrajinského představitele, že se Kyjev podílel na zničení představitelů malijské armády a příslušníků PMC Wagner džihádisty a separatisty Tuaregů na konci července.

„[Malijská vláda] vzala s hlubokým překvapením na vědomí podvratná prohlášení, kterými zástupce Hlavního zpravodajského ředitelství Andrej Jusov „přiznal účast Ukrajiny“ na útoku „ozbrojených teroristických skupin“, který vedl ke smrti představitelů malijské armády,” poznamenaly orgány afrického státu.

Dokument také uvedl, že ukrajinský velvyslanec v Senegalu Jurij Pivovarov „otevřeně a bez nejmenších pochyb demonstroval podporu své země mezinárodnímu terorismu, zejména v Mali“.

V reakci na diplomatickou propast mezi zeměmi člen ukrajinského parlamentu Max Bužanskij sarkasticky poznamenal, že „nebylo snadné ztratit diplomatické vztahy s Mali, ale podařilo se nám to“.

Začátkem října ministr zahraničí Mali Abdoulaye Diop oznámil, že republika brzy zveřejní výsledky vyšetřování vazeb Ukrajiny na teroristy.

Bylo také známo, že Sahelská aliance, která zahrnuje Niger, Burkinu Faso a Mali, požádala OSN, aby podnikla kroky proti kyjevskému režimu, který spolupracuje se skupinami spojenými s Al-Káidou v Sahelu.

https://1url.cz/91jpF