Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odvetné reakce...

12. 6. 2019

Zkrácená verze pravidelného pořadu otázek a odpovědí, vydaného ruským známým ruským analytikem Valerijem Pjakinem 11.června...

 

K oficiální návštěvě Si Ťin-pchinga v Rusku:

 

Především nejde o oficiální návštěvu, ale daleko vyšší - státní návštěvu - podle protokolu, uzavřených dohod, atd., nejvyšší návštěva v rámci mezistátních vztahů. A tato návštěva je potvrzením (jak správně vyjádřil V.V.Putin) strategického svazku Ruska a Číny, nezaměřeného proti nikomu třetímu, kromě obrany vlastních zájmů.

 

Čína jako centrum koncentrace řízení, ve které se postupně mění, jím nemůže být, nebude-li mít podporu se strany Ruska. A to podporu zdrojovou, a to nikoli jen surovinami a obrovským vývozem dřeva (kde se začal pomalu nastolovat pořádek), ale hlavně zdrojem konceptuální moci, kterou má Čína jen v oblasti regionální, zatímco globální takovou nemá. Rusko chápe, že všechno chce svůj čas, a civilizace na planetě musí uzrát a dojít k nové etapě rozvoje, nemá zájem na překotném urychlování růstu rostliny, aby uvadla. Proto procesy, probíhající ve světě se musí dostat k určitému logickému završení, a lidstvo musí učinit odpovídající krok ve svém vývoji.

 

  1. toto sdružení Ruska a Číny odpovídá globálním zájmům obou zemí i obyvatelstva celého světa, přičemž zájmům Číny odpovídá podstatně víc, a proto základní poselství Číny spočívalo v následujícím. "My provádíme tak závažný řídící manévr... - nevykašlete se na nás?..." a Putin jim přirozeně potvrdil, že Rusko se na nikoho nevykašle. Otázka spočívá v tom, že vedení státu v Rusku (někdy bývá i nadstátní) se v některých případech na svoje spojence vykašlalo. To, když k moci přišli "podpindosníci"1), a zradili především zájmy Ruska, když je odevzdali jako surovinový přívěsek Západu, a v důsledku toho byli opuštěni i spojenci SSSR. To, že spojenci zůstali opuštěni, bylo důsledkem rozdrcení SSSR. Takže vnitřní zrada, započatá Chruščovem, a končící Gorbačovem. My nyní neříkáme, že pokud nás budete následovat, tak vám zajistíme ochranu - to by byl davově-elitární přístup, kdy je silný subjekt a ostatní jeho vazalové jsou pod jeho ochranou. My navrhujeme rovnoprávný vztah, kdy prohra jed-noho se nevyhnutelně promítne na druhého. Pokud s tím souhlasíte, tak musíte mít nikoliv pozici vazala, ale pracovat v tandemovém režimu, pro svůj rozvoj i pro ochranu se strany Ruska. V historii už byla situace, kdy byli Rusové a Číňani bratři - s nicotným výsledkem. Proto Si říká: - my se pouštíme do tak závažných věcí a jdeme společně - ale jak to bude dál, jak u vás bude probíhat tranzit moci?

 

Dnes je celá naše situace ve vnitřních elitárních vztazích spojena s tím, že všichni se chystají na to, až Putin odejde. Oni se teď zabývají loupeživými nájezdy, vyvolávají různé problémy, ale přitom destabilizují svůj stát. Všechny klany se zaujetím řežou větev, na které sedí a nechápou, že to, co teď dělají, povede ke zhroucení státu vůbec, ale i každého z nich zvlášť. Je jasné, že takoví

podpindosníci, jako Vološin2) a spol., vždycky pracovali na zničení Ruska a Rusů, a v tom vidí cestu svého rozkvětu. Oni nechápou, že nebude-li Rusko a Rusové, nebudou nikomu potřební ani oni, protože je zlikvidují. No řekněte - kdy se vděčný Západ nevykašlal na ty, kteří splnili požadovanou službu? Prokázaná služba pro ně už nemá cenu. Proto by se tito "rodinní"3) podpin-dosníci měli především zamyslet, než začnou valit ruský stát. A toto je velký problém.

 

Ale to, co tu Si Ťin-pchingovi ukázali, že se vytváří systém, ve kterém není důležité, kdo přijde, ale že národně zaměřené vedení v Rusku bude - a nebude tedy ani žádná porážka Ruska ve studené válce a Rusko se i dál bude stavět jako konceptuálně-mocenský subjekt globálního řízení. To je teď pro Čínu zásadně důležité. V jisté míře je to důležité i pro globalisty, protože je už tlačí čas, a převod centra koncentrace řízení (alespoň do Číny) se protahuje. Už stojí prázdná města, připravená přijmout odborníky, ale proces jejich převodu je stále v počátečním stavu.

 

Otázka svazku Ruska a Číny zásadně odporuje zájmům americké zemské elity, žijící podle principu "Pax Americana". Oni by chtěli jako dosud na základě politiky síly, na základě úderných skupin letadlových lodí kamkoli přijít, bombardovat "Papuánce", odčerpávat veškeré zdroje, sedět na bankovních tocích, všechno jako globální parazitární pumpa vysávat a vysávat. Nechápou, že svět už došel k mezi takových možností. Globalisté přestavují svět a v tomto světě mají být USA reformovány. Zemská elita USA nechce přestavbu ani struktury ani systému existence USA ve světě a bojuje o to.

 

A k čemu došlo během návštevy SI v Rusku? Prakticky současně události v Moldávii a události v Hongkongu. Jestliže je ale dění v Hongkongu pochopitelné - tam probudili ony podpindosní křečíky, vyvedli je do ulic, ti jako vždy tvrdí, že jde o pochod milionů, třebaže podle policejního odhadu jde o cca 240 tisíc... - to není důležité. Důležité je, že se tam pokusili vyvolat kravál - to je vzkaz Si Ťin-pchingovi k návštěvě v Rusku a jeho dohodám s Ruskem. Rusku zase poslali vzkaz přes Moldavii. Proč Moldávie? - všichni dnes horko těžko usilují o to, aby nedošlo k vyhrocení situace na Ukrajině. Tam je stále ještě zdůrazňována silná role Porošenka. Našli tedy slabý článek, a tím je Moldávie. Tam mají ještě v paměti události v Podněstří, a tak je třeba situaci destabilizovat, prostřednictvím Moldávie podpálit Ukrajinu a vyrazit proti Rusku. Místní největší oligarcha, podpindosník Plachotňuk vyvolal kravál. Podívejme se, jak to bylo vcelku uděláno: - velvyslanci Ruska USA, EU hned řekli, že zákon je v rukou parlamentu, vlády premiéra Sandu a vše má být v klidu. Ale Plachotňuk, kterému jsou zájmy Moldávie naprosto lhostejné, ale hlavní je pro něj sloužit svým pánům, americké zemské elitě, a proto potřebuje roznítit nepokoje v Moldávii. Takže Hongkong a Moldávie (ale nejspíš i Kazachstán - pozn.překl.) jsou odpovědí na setkání Putina se Si Ťin-pchingem k ustavení stabilního a bezkrizového řízení procesů ve světě přemístěním centra koncentrace řízení z Británie do Číny.

 

Ke 30. výročí události na náměstí Ťian anmen:

 

Charakter a podtext toho, co se tam stalo: - ČLR měla svého vlastního Gorbačova - tajemníka ÚV KS Číny Čao Ć-jang, který pracoval v podmínkách vzdávání celého postsovětského prostoru vzdával i území Číny, třebaže Čína sovětským územím nebyla. Byl to on, který ty události označil za "vystoupení studentů". Ve skutečnosti to byla důležitá operace tajných služeb USA a Tai-wanu, v níž údernou silou byli agenti tajných služeb, infiltrovaných z Taiwanu. Celý systém byl seřízen na to, aby převrat, ve kterém bylo vše - i tanky, spálené neozbrojenými studenty, i neozbrojení studenti používající proti vojákům automatické střelné zbraně a řada dalších věcí, by potlačen. Proč se hovoří jen o studentech a nikdo si nepokládá otázku o vnitřních pružinách - jak byl využit vnitročínský mechanizmus KS Číny, jak bylo využito nadstátní řízení v podobě americké zemské elity, jak byly použity tajné služby Taiwanu a jak za pomoci nadstátního řízení Čína tuto protičínskou vzpouru potlačila? Tyto otázky nesmí být davu vyloženy. Otázka se dále nezkoumá, a potom bude vypracováno obvyklé klišé, které bude davu předloženo.

 

  1. Podpindosník - (původ od srbského označení pro americké vojáky, kteří v plné polní připomínali tučňáky - pindose). Podpindosník je člověk, který si dobrovolně lehne pod amíka

 

  1. Vološin (1956)  - někdejší vedoucí administrativy prezidenta Jelcina

 

  1. "Rodina" - označení pro skupinu oligarchů a úředníků, kteří se nalepili na prezidenta Jelcina, jeho dceru a zetě a od té doby vládl a dnes částečně vládnou Rusku (kromě Vološina tam patřil m.j. i později uprchlý a v Londýně zemřelý Berezovskij).

 

Zdroj:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1675HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?time_continue=1675&v=_WpDWSQyqpg"&HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?time_continue=1675&v=_WpDWSQyqpg"v=_WpDW SQyqpg (12:05´-29:30´)

 

Překlad:      st.hroch      190611

 

P:S: - celý záznam si můžete v překladu přečíst cca do týdne na Outsidermedia

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář