Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nepřípustné vměšování ministra Seehofera, Posselta i dalších do našich vnitřních záležitostí

10. 7. 2020

Nepřípustné vměšování ministra Seehofera, Posselta i dalších německých politiků a ústavních činitelů do našich vnitřních záležitostí

 

Již 30.8.2018 H. Seehofer v Berlíně na konferenci „Svazu vyhnanců“ ve své řeči označil „Benešovy dekrety“ za „protiprávní, které nepatří do společného evropského bohatství“ a jako takové budou zrušeny. Celý projev pana spolkového ministra vnitra můžete najít na oficiálních www stránkách německého ministerstva vnitra.

Na sjezdu sudetů v Augsburku řekl pan Stephan Mayer (CSU), státní tajemník německého ministerstva vnitra, za silného potlesku stovek přítomných: „ Jsem pevně přesvědčen, je to můj osobní názor, že do Evropy práva, bezpečnosti, míru a svobody nepatří takové dekrety.“ Současně vyjádřil i přesvědčení, že dekrety, na jejichž základě byli sudetští Němci v Československu po druhé světové válce zbaveni občanství i majetku, odporují mezinárodnímu právu.

B. Posselt již celá léta agituje proti tzv. Benešovým dekretům. Je pravdou, že několik let byli lasndsmani vůči dekretům prezidenta republiky „ohleduplnější“. V posledních dvou letech jsou však „Benešovy dekrety“, jejich protiprávnost a nutnost zrušení refrénem všech jejich písní, které na sjezdech landsmanšaftu i jinde opakované pějí.

 

Proč však již dávno proti tomu nezakročilo Ministerstvo zahraničí ČR, neprotestovala a neprotestuje vláda ČR nebo alespoň někteří vládní ústavní činitelé? I opozice drží v tomto směru, až na několik málo výjimek, bobříka mlčení.

 

My se nevměšujeme do vnitřních záležitostí Německa. Němci se nesmějí vměšovat do našich. Jeden z principů mezinárodního práva zakotvuje zákaz vměšování se jednoho státu do vnitřních záležitostí druhého státu. Na naší straně je mezinárodní právo. Jednejme tedy v souladu s ním!

Dr. O. Tuleškov

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář