Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý podnikatel - „Kdyby nebylo Němců, žili by Poláci v jeskyních“

3. 3. 2021

Německý podnikatel - „Kdyby nebylo Němců, žili by Poláci v jeskyních“

Tomasz Molga a -rp-

3. 3. 2021 NatematPl a PrvníZprávy

 

„Nenávidím černochy, ale Poláci jsou ještě horší. Kdyby nebyli Němci, žili by Poláci v jeskyních. “ Taková prohlášení německého podnikatele Hanse Gieleny zazněla před soudem v polském Gdaňsku.

(Na snímku nácek Hans Giehlen u soudu)Příběh fašistických poznámek německého podnikatele, majitele POS Systems, Hanse Giehlena, se odehrává od roku 2018. Šetření zahájila zaměstnankyně společnosti polské státní příslušnosti Natalia Nitek-Plazińska, která zaznamenala prohlášení svého bývalého šéfa a zveřejnila je v polských médiích.

V roce 2019 v rámci občanskoprávního řízení uznal Krajský soud v Gdaňsku Ghilena vinným z nenávistných projevů proti Polákům, rozhodl se omluvit a zaplatit morální náhradu 50 tisíc zlotých, zatímco peníze byly určeny pro historické muzeum ve Wejherowě, které vypráví o německých zločinech spáchaných proti etnickým Polákům v Pomořansku během druhé světové války. Podnikatel se odvolal s tím, že to byla žalobkyně, která porušila jeho osobní práva zveřejněním obsahu tajně zaznamenaných a podle jeho názoru osobních rozhovorů. Výsledkem bylo, že soud snížil náhradu škody na 10 000 PLN. Proti tomuto rozhodnutí se však už Natalia Nitek-Plažińska odvolala. 2. února proběhlo opětovné jednání v této kauze.

Soud přečetl zápis z výpovědi Nitek-Plazińska předložený státnímu zastupitelství. Během těchto výslechů žena citovala šokující projevy Hanse Giehlena o „germánských kmenech, které byly vždy pány, a Slované byli otroky.“

„Řekl mi, že 'Poláci jsou jako psi, je třeba je trénovat' nebo 'Poláci by se měli bát, protože pak fungují lépe.' Dodala, že „dříve to bylo snazší, protože člověk mohl stát nad Polákem s pistolí, a pokud se nepřiblížil,„ udělal pohyb rukou a předstíral, že střílí, “ řekla bývalá zaměstnankyně společnosti .

 

Nitek Plazińska svědčí dále a cituje slova Gilena:
„Nenávidím černochy, ale Poláci jsou ještě horší ,“ řekl, když se ve výrobě něco pokazilo. Nebo: „ Kdyby nebylo Němců, žili by Poláci v jeskyních a běhali by nazí. Pokud by nebylo Německo, neměli byste silnice, nebylo by většiny měst, kdyby nebylo Německa “Proč nepodniká v Německu, ale v Polsku, odpověděl německý podnikatel jednoduše: „Protože tady (v Polsku) jsou levní otroci.“

Soudní jednání pokračuje.

Novarepublika.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář