Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německo si pláclo s Ruskem, bude vyrábět Sputnik

15. 3. 2021

Německo si pláclo s Ruskem, bude vyrábět Sputnik

15.3.2021 14:55

Jitka Zadražilová, Novinky

 

Rusko oznámilo, že podepsalo dohodu s Německem na výrobu vakcíny Sputnik V, napsala agentura Interfax s odvoláním na šéfa fondu přímých investic RDIF Kirilla Dmitrijeva. Jaká firma by měla vakcínu vyrábět, ale zveřejněno zatím nebylo. Podobné dohody Rusko uzavřelo také s Itálií, Francií a Španělskem. Jednání se vedou s dalšími společnostmi, napsal server týdeníku Der Spiegel.

Lahvičky s ruskou vakcínou Sputnik V (Gam-COVID-Vac)

Lahvičky s ruskou vakcínou Sputnik V (Gam-COVID-Vac) Foto: Agustin Marcarian, Reuters

„Ve chvíli, kdy Evropská agentura pro léčivé přípravky vakcínu odsouhlasí, smlouvy umožní její výrobu a zásobování evropského trhu,“ píše server Der Spiegel. Současně připomněl, že Itálie už před týdnem oznámila, že vakcínu Sputnik chce vyrábět v Lombardii italsko-švýcarská farmaceutická společnost Adienne Pharma&Biotech od července.

 

Ruskou vakcínu Sputnik začnou vyrábět i v ItáliiEvropa

Ruskou vakcínu Sputnik začnou vyrábět i v Itálii

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) proces schvalování vakcíny Sputnik V již zahájila. Postupně se analyzují výsledky vědeckých a klinických testů. V případě vakcín společností Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca trval proces schvalování od několika týdnů do tří měsíců.

 

Evropská léková agentura začala posuzovat ruskou vakcínu Sputnik V Evropa

Evropská léková agentura začala posuzovat ruskou vakcínu Sputnik V 

Ruská vakcína Sputnik V byla první vyvinutou a schválenou vakcínou proti koronaviru na světě. Rusové tvrdí, že je bezpečná a účinná. Žádné významnější nežádoucí účinky nejsou hlášeny. Vakcínou se očkuje v téměř 50 zemích, včetně Maďarska, které ji používá i bez souhlasu EMA. První dodávky vakcíny dorazily také na Slovensko, kde nestandardní nákup Sputniku V způsobil vládní krizi.

Podle studie zveřejněné v prestižním časopise The Lancet má Sputnik V účinnost 91,6 procenta.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář