Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nazpět do roku 1937 nebo vpřed do roku 1984?

31. 1. 2021

Nazpět do roku 1937 nebo vpřed do roku 1984?

V USA se stupňuje velká demokratická čistka

 

Dmitrij Minin

24. ledna 2021

 

V současné Americe se děje mnoho podivného. Je možné popsat to v termínech filozofické postmoderny, jestliže se v životě podivně proplétají pouhé kalkulace, úmysl prospět a naprostá iracionalita, poslední úspěchy sociálního inženýrství a archaické prvky. Zároveň s tím se ničí tradiční představy o morálce. Obecně jde o situaci, která byla v předvečer pádu Babylonské věže.

 

Nyní začali vítězové amerických voleb s čistkou svých oponentů ve všech společensky významných strukturách. Demokraté si zřejmě uvědomili, že to, co slíbili voličům, nemohou splnit. Je tedy možno čekat pokusy o společenský revanš. Aby se mu předešlo, je potřeba poraženého rivala „dorazit v jeho doupěti“. Je to cítit represemi z roku 1937 v Sovětském svazu či antiutopií z Orwellova románu 1984.

 

Demokraté zahájili v Kongresu USA jednání o „Zákonu o prevenci vnitřního terorismu“, který připomíná Patriot Act, který po 11. září 2001 v zemi silně omezil svobody.

 

Takové prevenci by měli být podrobeni všichni zjištění účastníci výstupu 6. ledna na vrch Kapitol, ač většina z nich byla jednoduše jen zvědavá. Nový zákon bude asi moci potrefit libovolného stoupence Trumpa. FBI a zákonodárci žádali Facebook, aby poskytoval údaje o uživatelích, kteří se zúčastnili vpádu do Kapitolu. Podle Forbesu byl například u obyvatele New Yorku Kellyho vydán příkaz k přístupu na jeho facebookový účet a byly nalezeny fotografie potvrzující jeho účast v útoku na Kongres. FBI si vyžádala jeho dopisy, IP, telefonní číslo a emailovou adresu. Podle analýzy programem Extremism (Univerzita George Washingtona) měly sociální sítě co do činění v 78 % případů trestných činů týkajících se vyšetřování akcí na Kapitolu.

 

Zvláštní pozornost je věnována informačním zdrojům, na kterých hospodaří demokraté. Ti se zaměřili na stoprocentní kontrolu mediální sféry, což jim umožnilo libovolně vykreslovat realitu. Ne náhodou bylo mezi prvními činy Bidena odvolání Michaela Packa, šéfa Agentury USA pro globální media. Jemu byly podřízeny všechny státní orgány vysílání, včetně tak všestranného gigantu, jakým je Hlas Ameriky. Byl odvolán i ředitel Robert Reilly a jeho zástupkyně Robbinsová. Tyto mnohojazyčné společnosti nebyly žádnými stoupenci Trumpa, jenom chtěly být neutrální ohledně domácího dění a nechtěly hlavu státu před jinými zeměmi představovat ve špatném světle. Jenže to je dnes málo. Musí se stoprocentně podřizovat jedné ze znesvářených stran.

 

Televizní kanál CNN navrhuje  dívat se na Trumpovy stoupence jako na lidi s psychickou úchylkou, kteří se podřídili vůdci sekty. Uspořádali speciální vysílání – besedu s psychiatrem, odborníkem na sekty Stevenem Hassanem, který má osobní zkušenosti s pobytem v totalitní církvi reverenda Moona a je autorem práce „The Cult of Trump“. Šéf CNN chtěl v první řadě vědět „jak vyléčit lidi“ loajální bývalému prezidentovi. Podle názoru Hassana vtáhli tyto lidi „lstí do autoritativní politické sekty“. Oni „radikálně změnili osobnost, což je v psychiatrické literatuře nazýváno disociální porucha“ (čisté déjà vu). Hlavním úkolem celé Ameriky je nyní „odstranění programu autoritativního vůdce, to je deprogramování, protože jsme všichni na sobě zakusili negativní vliv Trumpa. Hassan promluvil o svém úmyslu vystoupit se svým doporučením v Kongresu. Řekl, že „opravdový potenciál k deradikalizaci budou mít ti, kteří milují současné členy Kongresu a váží si jich.

 

Dosud se situace v USA rozvíjí spíše podle scénáře z Orwellovy antiutopie 1984. V roce 1949, když byl román vydán, byl přiřazován k sovětské realitě, ale ukázalo se, že platí pro všechny časy a všechna společenství. Orwell byl občan Británie a musel vidět, kam spěje anglosaská civilizace.

 

Všechny atributy tohoto dystopického románu jsou v dnešní Americe vidět. Existuje Kongres, který vyžaduje lásku a poklony. Vševidoucím Velkým Bratrem jsou vládci sociálních sítí podporovaní mocí tajného státního programu PRISM. A odkrývání „myšlenkových deliktů“ s následným „léčením“ mozků a „pětiminutovky nenávisti“ k vnějším i vnitřním nepřátelům na hlavních televizních kanálech a „mládežnický protipohlavní svaz“ s oslavováním transgenderovosti a mnoho dalšího.

 

Samozřejmě, že Trump velké sympatie u Rusů nevyvolává, nemají důvod ho milovat, ale na Rusi je odedávna zvykem soucítit s člověkem, který je obviňován ze všech možných zločinů. Trumpa cílevědomě a energicky proměňují na „obětního beránka“ a nakládají na něj hříchy „lidu zvoleného bohem“ a vyhánějí jej do „floridské pouště“. Bez Trumpa jsme přece čistí a můžeme začít nový život. Předvěcí Židé tento postup nejednou v jejich poušti využívali, ale výsledek nebyl dosti přesvědčivý. Potom se musel hledat nový beránek a všechno opakovat od začátku. Není důvod předpokládat, že úspěchy Bidena a jeho přátel kopírováním starozákonní zkušenosti předčí pradávný vzor.

 

Převzato z Fondsk.ru

outsidermedia.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář