Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jestliže panika v Británii přeroste hranice země, budou totální vakcinace i obchodní plány Big Pharma překaženy

14. 12. 2020

Jestliže panika v Británii přeroste hranice země, budou totální vakcinace i obchodní plány Big  Pharma překaženy

Vladimir Prochvatilov

12. prosince 2020

 

Boj finišuje. Korporace Moderna a Pfizer se mezi sebou rvou o podíl na vysoce ziskovém světovém trhu s desítkami až stovkami miliard USD. Ač vykládají o „nejvyšší účinností a absolutní bezpečnosti“ vakcín, není u nich zdaleka všechno tak úspěšné.

 

Británie byla první, kdo začal 9. prosince masovou vakcinaci a britská média oznámila, že dva pracovníci britské Národní zdravotní služby byli postiženi alergickou anafylaktickou reakcí po naočkování vakcínou Pfizer.

 

Společnost Pfizer za 2. světové války vydělala miliony dolarů na výrobě penicilinu. Nyní zveřejnili data klinických zkoušek a konstatovali, že jejich vakcína proti Covidu-19 (BNT 162b2) zajišťuje 95 procentní ochranu.

 

V době, kdy se objevila zpráva o anafylaktické reakci u dvou pracovníků britského ministerstva zdravotnictví, už bylo v Británii naočkováno několik tisíc lidí. Zvedla se panika, kterou se úředníci „pokusili uhasit“, ale nadarmo.

 

Za 24 hodin po rozhodnutí o nejrozsáhlejším programu masové vakcinace v historii Británie varovala Britská léková agentura  MHRA, že všichni, kteří jsou alergičtí na léky nebo potraviny by měli mít zakázanou tolik vychvalovanou vakcínu, napsaly Daily Mail.

 

Publikace s rozhořčením oznamuje, že hned po případu dvou anafylaktických šoků u jmenovaných dvou osob agentury, která „s neuvěřitelnou rychlostí povolila nouzové použití vakcíny“ oznámila, že „lidé s anamnézou závažných alergických reakcí na léky nebo potraviny nesmějí vakcínu dostat“.

 

Podle Daily Mail mohou obavy veřejnosti překazit masové očkování. Panika je vyvolávána smrtí dvou mužů v USA během zkoušek vakcíny Pfizer. První zemřel tři dny po dávce, byl obézní a měl aterosklerózu. Druhý dostal 60 dní po očkování infarkt a zemřel 3 dny poté.

 

Účinek vakcíny na lidi s alergií nebyl zkoušen. Robert Kennedy jr. v tomto smyslu varoval ohledně druhé americké vakcíny od společnosti Moderna. Upozornil, že se testuje na vybrané skupině lidí, a ne na typických Američanech. Několik očkovaných dobrovolníků vakcínou Moderna bylo hospitalizováno s těžkým poškozením imunitního systému. Totéž se nyní stalo u vakcíny Pfizer.

 

Vakcíny Pfizer i Moderna obsahují virovou molekulu mRNA v obalu z lipidových nanočástic. Když se mRNA dostane do organismu, vstoupí do buňky a začne syntetizovat antigeny specifické pro patogen, které vyvolávají imunitní reakci.

 

Deutsche Welle upozorňuje, že nedostatkem těchto vakcín je jejich novost. Nejsou prověřeny časem, takže není známo jak se budou chovat v lidském organismu. Zkouška vakcíny Pfizer v USA zahrnovala 137 osob, které měly anafylaktoidní reakci a 4 lidé onemocněli Bellovou obrnou. Jejím projevem je ochabnutí svalů na jedné straně obličeje v důsledku nesprávné činnosti nervů. Britové byli pobouřeni tím, že Agentura pro kontrolu léčiv i Národní zdravotní služba to věděly a obyvatele vystavily neúčelnému riziku.

 

Zatím je hlavním problémem vakcín Pfizer to, že musejí být uchovávány při teplotě -70 stupňů Celsia. Většina klinik a nemocnic ve světě nemá mraznice na skladování vakcín. Tato teplota se dosahuje ve speciálních zařízeních s využitím suchého ledu, ale skoro 3 miliardy lidí ve světě žijí v místech, kde takové zařízení není.

 

Pfizer oznamuje, že má snahu řešit problém s vytvořením speciálních chladniček s mobilním monitorováním, které se budou osazovat suchým ledem jednou za 15 dní. Jenže je velký rozdíl mezi „snahou řešit problém“ a „řešit problém“.

 

Fox News sděluje, že společnost Pfizer má komplikace s kvalitou surovin pro vakcínu, protože nevyhovují požadavkům. Zatajila, kteří dodavatelé mají vinu. Mezi surovinami jsou antivirotika, tekutá antiseptika, sterilní voda a DNA prvky samotného viru. Společnost nakupuje v USA i v Evropě, ale prvky DNA Covid-19 si mohla objednat jen v biologických laboratořích Pentagonu, umístěných v bývalých republikách Sovětského svazu (Ukrajina, Gruzie, Kazachstán).

 

Podle Fox News porušila společnost Pfizer pravidla, to znamená, že nepočkala na schválení produktu před nákupem suroviny a vytvořením výrobní linky a řetězu dodavatelů. Nikdy dříve nevyráběla vakcínu s technologií využívající mRNA a neměla zkušenosti. Obeznámený pracovník společnosti uvedl, že začali formovat řetězec dodávek v březnu, kdy se ještě na vakcíně pracovalo.

 

Mezitím objednala Británie 40 milionů dávek vakcíny. Spojené státy rozdělily první objednávku 100 milionů dávek s možností koupit další půl miliardy dávek. EU objednala u Pfizeru 200 milionů dávek s možností dokoupit ještě 100 milionů. Japonsko objednalo 120 milionů dávek a další významné zakázky jsou z Jižní Ameriky a Asijsko-pacifické oblasti.

 

Pokud se panika z Británie rozšíří mimo její hranice, budou jak totální vakcinace, tak obchodní plány Big Pharma překaženy.

 

Převzato z Fondsk.ru

outsidermedia.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář