Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dohoda o německých reparacích s Namibii byla zamítnuta kmenovými náčelníky

16. 6. 2022
Německá dohoda o reparacích s Namibii byla zamítnuta kmenovými náčelníky
Hrozí, že plánovaná dohoda mezi německou vládou a reparacemi Namibie se rozpadne. Namibie velkoryse přijala oficiální omluvu německého prezidenta Steinmeiera, ale částku 1,1 miliardy eur odmítla. Místo toho chtějí 477 miliard eur.
Publikováno: 2. června 2021, 10:07 hodin
O nové poptávce informoval denní bulvární list Bild .
Bylo by však předčasné odmítnout požadavky Windhoeku jako dobrodružné a nevyprovokované: Před necelým rokem německá vláda nabídla černým kmenům 10 milionů eur na „hojení ran“ a v té době se o „genocidě“ nemluvilo Německý deník FAZ. Poté Afričané náhle nabídku odmítli jako urážlivou - jednoznačně úspěšný krok, protože v reakci na to Berlín nabídku zvýšil 110krát a namísto 10 milionů nabídl 1,1 miliardy eur. Namibijské kmeny, nyní stále sebevědomější, v současné době žádají více než 40krát tolik.
Sdružení kmenových vůdců afrických etnických skupin Hererů a Nama odmítlo odškodnění, které Německo poskytlo za potlačení povstání před asi 100 lety. Podle tiskové agentury dpa zástupci organizace uznané namibijskou vládou zdůraznili, že částka 1,1 miliardy eur nabízená federální vládou je v očích šéfů „nepřijatelná“ a „šokující“.
Plánované platby na období 30 let byly „urážkou naší existence“, uvedli šéfové. Nazvali nabídku miliardy dolarů urážlivou částkou a vyzvali k dalšímu vyjednání otázky reparací.
Povstání Herero a Nama selhalo
Tradiční úřad Ovaherero dříve označil dohodu německé vlády s Namibií podepsanou minulý týden za PR státní převrat pro Německo a podvod namibijské vlády.
Německo uznalo potlačení Hererova a Nama povstání v bývalých koloniích Německé říše jako genocidu. Federální ministr zahraničí Heiko Maas (SPD) oznámil, že africká země by měla být podporována „jako gesto uznání nesmírného utrpení“ programem v hodnotě 1,1 miliardy eur na rekonstrukci a rozvoj.
Před první světovou válkou vlastnila německá říše v Africe kolonie německé východní Afriky, německé jihozápadní Afriky, Toga a Kamerunu. V Deutsch-Südwest, dnešní Namibii, koloniální jednotky reagovaly na povstání Herero a Nama v letech 1904 až 1908. Odhaduje se, že během tohoto procesu bylo zabito 50 000 až 70 000 příslušníků etnických skupin. Podle historika Jeremyho Sarkina nebyl nikdy nalezen žádný písemný rozkaz Wilhelma II., který by nařídil nebo povolil genocidu.
Namibie, domov nejsušší pouště na světě, nemá krátkodobě přístupné ropné vrty. Hrubý domácí produkt země v roce 2020 činil něco málo přes 10 miliard amerických dolarů, což je zhruba 8,5 miliardy eur. Bohatství proto musí pocházet z Německa. Asociace genocidy Ovaherero v USA zvyšuje poptávku po reparacích.
Prezentace Ovaherera a Nama Genocide v Centru pro mezinárodní lidská práva na John Jay College v New Yorku. Členové komunit Herero a Nama v Namibii podali proti Německu žalobu k okresnímu soudu v New Yorku. Nebylo to poprvé, co se organizace Ovaherero obrátily na americké soudy s žádostí o náhradu škody. Všechny tyto nároky byly zamítnuty buď z důvodu neuvedení žaloby, nebo z důvodu nedostatku věcné příslušnosti. Zdá se, že skutečným motivem žalobců nebylo ani tak vyhrát případ, než přilákat a udržet pozornost médií pro jejich věc. Podporu pro svůj nárok na náhradu škody tak odvodili z prohlášení Soudu, že „hrozné křivdy objasněné ve stížnosti žalobců musí být řešeny jiným prostředkem než americkým soudním systémem“. Facebook
I když méně než jedno procento všech lidí na celém světě vlastní více než 50 procent veškerého hmotného zboží a zbývajících 99 procent sdílí zbývajících méně než 50 procent prosperity, většina Němců platících daně nepatří k méně než jednomu procentu. Ale většina populace bude nevyhnutelně požádána, aby zaplatila, aby získala miliardy pro Namibii.
Ve své nedávno vydané knize Obrana německého kolonialismu americký politolog Prof. Bruce Gilley tvrdil, že kampaň proti Hererovi a Nama byla válečným zločinem jednotlivce a ne systematicky organizovanou genocidou. Miliardové platby pro levicové aktivisty jsou podle předního mezinárodního výzkumníka velkou chybou. Markus Frohnmaier a Petr Bystron, dva poslanci AfD, pozvali Gilleyho do Spolkového sněmu
"Německo udělalo velkou historickou a politickou chybu, když se omluvilo za údajnou genocidu údajně spáchanou koloniálními silami před více než stoletím," uvedl profesor politologie na Portlandské státní univerzitě.
"Tragické události na německém jihozápadě na počátku 20. století nebyly ani úmyslnou, ani předvídatelnou genocidou proti rebelům Herero a Nama," vysvětlil Gilley.
"Německo dělá historické pravdě medvědí službu tím, že podlehlo vydírací mafii namibijských aktivistů a radikálních německých akademiků," řekl Gilley.
„Peníze na ochranu, které jsou vytlačovány pro potomky obětí, nepoškodí požadavky profesionálních aktivistů a neoslabí schopnost těch, kteří se narodili později, být produktivními a nezávislými jednotlivci. Rozdávání peněz z daní pomocí konve ve zkorumpovaných zemích třetího světa - nebo v případě požární hadice - nikdy nefungovalo. Pokud opravdu chceme pomoci, pak musíme pomoci lidem naučit se převzít odpovědnost a ne upevňovat závislosti pomocí politiky almužen, “uvedl mluvčí rozvojové politiky pro parlamentní skupinu AfD, Frohnmaier.
"Předpokládané finanční požehnání německé spolkové vlády nepůjde s obyčejnými Afričany dobře." Profitující jsou zkorumpovaná elita a protiněmecké nevládní organizace. Ve výsledku nedojde ke skutečnému zpracování německého koloniálního dědictví. To je škoda, protože možnosti by tu byly. Pozoruhodní vědci, jako je profesor Bruce Gilley, již dlouho vykreslují diferencovaný obraz německého koloniálního dědictví. Pokud mainstream věří, že všechny levicové požadavky budou nyní splněny, bude hluboce zklamán. Soutěž obětí teprve začala, “zdůraznil Frohnmaier.
Otázka reparací se stala módní i ve Francii
Cesta Emmanuela Macrona do Afriky minulý týden byla součástí jeho strategie napětí kolem tématu identity rok před prezidentskými volbami, protože se ukázalo, že francouzský asimilační model již nefunguje. Macron promluvil v projevu v Pretorii v sobotu 29. května 2021 k mladým Francouzům z přistěhovaleckého prostředí: „Jste pro Francii příležitostí.“
Jeho volba slov není triviální, zejména proto, že tento výraz vzkvétal v proimigračních kruzích. Problém je v tom, že tyto pojmy živí fantazii bez faktů. Na předměstí, kde jsou přistěhovalci nadměrně zastoupeni, je míra nezaměstnanosti mladých lidí do 25 let s přistěhovaleckým původem často kolem 50 procent, což je dvojnásobek celostátního průměru. Kriminalita je všudypřítomná, kandidáti na džihád jsou samozřejmostí, stejně jako averze k Francii.
Macron se však spoléhá na idealizovaný obraz Afriky, jejíž fantastická jednota existuje pouze na Západě. Jako příklady „společného života“ si vybral Rwandu, kde etnické napětí vedlo ke genocidě, a Jižní Afriku, kde bílá populace trpí obráceným apartheidem, který je nutí žít v uzavřených, chráněných komunitách a čelí vyvlastnění jejich země a masové zabíjení bílých farmářů.
Macron požádal Rwandany, aby odpustili Francii její roli v rwandské genocidě v roce 1994, kdy se navzájem masakrovalo 800 000 etnických Tutsů a Hutuů. A zatímco se očekává, že francouzský rozpočtový schodek v roce 2021 dosáhne 9,4 procenta, Emmanuel Macron se zavázal k Marshallovu plánu ... pro Afriku.
Rozšíření BLM
Pojem reparace, které mají platit bílí, prosazuje BLM v USA. Organizace Black Lives Matter Chicago, organizátor Ariel Atkins, hájil hromadné rabování ve městě a popsal jej jako „reparace“.
Daily Mail ve stejném duchu uvedl, že stěžejní událost připomínající 100. výročí masakru v Tulse byla zrušena poté, co tři přeživší požadovali, aby se každý objevil po 1 milionu dolarů. Pondělní akce Remember & Rise byla odvolána na poslední chvíli poté, co přeživší zvýšili poplatek za vystoupení ze 100 000 USD na 1 milion USD.
Právníci zastupující tři rovněž požadovali, aby byl fond reparací posílen z dohodnutých 2 milionů dolarů na 10 milionů dolarů. Senátor státu Oklahoma Kevin Matthews v reakci uvedl, že organizátoři nebyli schopni splnit nejnovější požadavky.
V Kanadě byly pozůstatky 215 domorodých dětí objeveny na majetku bývalého katolického internátu, který byl údajně zřízen za účelem integrace dětí do evropské společnosti. Pozůstatky dětí byly nalezeny během radarového vyšetřování majetku poblíž města Kamloops v západní Kanadě. Titulky v Kanadě oznámily „kulturní genocidu“, která postrádala důležité selhání integrace.
Premiér Justin Trudeau to poznamenal na Twitteru. "Je to bolestivá vzpomínka na tuto temnou a hanebnou kapitolu v historii naší země," což ukazuje na plošnou obžalobu bílých za jedinečný zločin. Tento objev nepochybně povede také k požadavkům na reparace placené všemi Kanaďany, včetně těch, kteří se na tomto incidentu nikdy nepodíleli.
Všechna práva vyhrazena. Máte povolení volně citovat z článků za předpokladu, že je uveden zdroj ( www . Freewestmedia . Com ). Fotografie nelze bez našeho souhlasu použít.
Přišlo e-poštou