Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bývalý polský ministr zahraničí poděkoval USA za poškození plynovodů

28. 9. 2022

Bývalý polský ministr zahraničí poděkoval USA za poškození plynovodů

Bývalý polský ministr zahraničí, nyní evropský poslanec Radek Sikorski poděkoval USA za škody způsobené na ruském plynovodu Nord Stream 2.

Radek Sikorski , polský europoslanec

28. září 2022 - 08:10

 

„Toto prohlášení lze považovat za oficiální prohlášení o tom, že se jedná o teroristický útok,“ napsala tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

 

Státní teror proti Nord Stream 1 a 2?

 

Kdo „navrtal“ plynovod Nord Stream-2 u Dánska v Baltském moři?


Byly objeveny tři úniky na plynovodech Nord Stream a Nord Stream-2 během několika hodin. První z nich byl detekován na Nord Stream 2 poblíž dánského ostrova Bornholm. Poté byly v Nord Stream zjištěny dva úniky. Dánská energetická agentura uvedla, že do moře uniklo velké množství plynu. Letadla a lodě mají nařízeno držet se nejméně pět námořních mil od místa incidentů.

 

 

Leyenová: Poškození jakékoliv energetické infrastruktury je nepřijatelné

 

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že mluvila s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou o sabotážní akci týkající se Nord Streamu. „Jakékoli záměrné narušení aktivní evropské energetické infrastruktury je nepřijatelné a povede k co nejtvrdší reakci," zdůraznila.

 

„Hlavní věcí je nyní vyšetřit incidenty, získat úplné jasno o událostech a příčinách. Jakékoli záměrné narušení aktivní evropské energetické infrastruktury je nepřijatelné a povede k nejsilnější možné reakci,“ napsala von der Leyenová na Twitteru.

 

(rp,prvnizpravy.cz,tass,tvp,tweet,foto:arch.)