Jdi na obsah Jdi na menu
 


Americká barevná revoluce

29. 6. 2020

Americká barevná revoluce

 28.6.2020

 Autor: F. William Engdahl, 17. června 2020

 

Barevná revoluce je termín, který se používá k popisu řady pozoruhodně účinných operací na změnu režimu vedených CIA pomocí technik vyvinutých společností RAND Corporation, „demokratickými“ nevládními organizacemi a dalšími skupinami od 80 let. Koncem 80 let byly použity v surové formě k likvidaci polského komunistického režimu. Poté byly techniky zdokonaleny a použity, spolu s těžkými úplatky, ke svržení Gorbačovova režimu v Sovětském svazu. Každému, kdo tyto modely důkladně prostudoval, je jasné, že protesty proti policejnímu násilí, vedené amorfními organizacemi se jmény jako Black Lives Matter, nebo Antifa, jsou více, než čistě spontánní morální pobouření. Stovky tisíců mladých Američanů jsou používány jako bijící beran, který svrhne nejen prezidenta USA, ale v tomto procesu i samotné struktury amerického ústavního pořádku.

 

Pokud se vrátíme zpět do okamžiku publikování videí, které ukazují, jak bílý policista v Minneapolis přitiskl koleno na krk černocha George Floyda a podíváme se na to, co se od té doby stalo v celé zemi, je jasné, že některé organizace, nebo skupiny byly dobře připraveny na instrumentaci této události pro svůj vlastní program.

 

Protesty od 25. května často začaly mírumilovně, aby je poté převzali dobře vyškolení násilníci. V souvislosti s násilnými protesty se pravidelně objevují dvě organizace – Black Lives Matter a Antifa (USA). Videa ukazují dobře vybavené demonstranty, oblečené jednotně v černé barvě a maskované (ne kvůli koronaviru), vandalizující policejní auta, zapalující policejní stanice, rozbíjející okna obchodů, vše s tyčemi, nebo baseballovými pálkami. Je zřejmé, že pomoci Twitteru a dalších sociálních médií, koordinují protestující dav.

 

To, co se odehrálo od spouštěcí události v Minneapolisu, bylo srovnáváno s vlnou primárně černých protestů proti ghettu v roce 1968. Tyto události jsem prožil v roce 1968 a to, co se dnes odehrává, je zcela jiné. Lépe to lze přirovnat k barevné revoluci v Srbsku, která svrhla Miloševiče v roce 2000.

 

Gene Sharp: Šablona pro svržení režimu

 

V roce 2000 zahájilo americké ministerstvo zahraničí, s pomocí své Národní nadace pro demokracii (NED) a vybraných agentů CIA, tajné školení skupiny studentů bělehradské univerzity vedené studentskou skupinou nazvanou Otpor! (Odpor!). NED a jeho různé odnože byly vytvořeny v 80 letech šéfem CIA Billem Caseym, jako skrytý nástroj CIA ke svržení konkrétních režimů po celém světě pod ochranou neziskových organizací pro lidská práva. Ve skutečnosti dostávají své peníze od Kongresu a od USAID.

 

V srbském Otporu destabilizace roku 2000, NED a velvyslanec USA Richard Miles v Bělehradě vybrali a vyškolili skupinu několika desítek studentů vedených Srđou Popovičem pomocí příručky „Z diktatury k demokracii„, přeložené do srbštiny, Gene Sharpem z Ústavu Alberta Einsteina. O srbských událostech Washington Post napsal:

 

    „Konzultanti financování USA hráli zásadní roli v zákulisí prakticky ve všech aspektech protikampaně, prováděli sledovací průzkumy, vyškolili tisíce opozičních aktivistů a pomáhali organizovat životně důležitý počet paralelních hlasů. Američtí daňoví poplatníci zaplatili za 5 000 plechovek barvy, kterou používali studentští aktivisté, aby nastříkali graffiti na zdech napříč Srbskem proti Miloševičovi. “

 

Vyškolené jednotky aktivistů, vybavené kamerami na přilbách pro scren prostředí, postupně přebíraly městské bloky. Skupiny mládeže, obsazovaly vytypované křižovatky v neustálém dialogu na mobilních telefonech, aby pak přemohly policii. Americká vláda utratila za operaci zhruba 41 milionů dolarů. Studentské skupiny byly tajně proškoleny v postupu dle Sharpovy příručky, s cílem zesměšnit autoritu vládní policie a ukázat její nemohoucnost a impotenci vůči mladým protestujícím. Celá akce protestů byla organizována CIA a americkým ministerstvem zahraničí.

 

Vylepšený model barevné revoluce Otpor byl nasazen v roce 2004 jako Ukrajinská oranžová revoluce s logem a barevnými šátky a v roce 2003 v Gruzii jako Růžová revoluce. Později ministryně zahraničí Hillary Clintonová použila šablonu k zahájení arabského jara. Ve všech případech byla NED zapojena do činnosti dalších nevládních organizací včetně Sorosových nadací.

 

Po porážce Miloševiče, Popovič založil školicí středisko pro globální barevnou revoluci, CANVAS, druh ziskového obchodního poradenství pro revoluci a byl osobně přítomný v New Yorku, kde údajně spolupracoval s Antifou během Occupy Wall Street, financován Sorosem.

 

Antifa a BLM

 

Protesty, nepokoje, násilné a nenásilné akce, které se odehrávají ve Spojených státech od 25. května, včetně útoku na Bílý dům, začínají dávat smysl, když pochopíme příručku CIA „Color Revolution“ (Barevné revoluce).

 

Dopad protestů by nebyl možný, kdyby to nebyla síť místních a státních politických činitelů uvnitř Demokratické strany, která poskytuje podporu protestujícím, a to dokonce do takové míry, že starostka Seattlu za Demokratickou stranu, nařídila policii opustit několik bloků v centru okupace protestujícími.

 

V posledních letech byly hlavní části Demokratické strany v USA potichu převzaty tím, co lze nazvat radikálně levicovými kandidáty. Často vyhrávají s aktivní podporou organizací, jako jsou „Demokratičtí socialisté Ameriky“, nebo „Freedom Road Socialist Organization“ (FRSO). Ve Sněmovně reprezentantů USA čtvrtina nových zástupců kolem Alexandrie Ocasio-Cortez (D-NY), Rashida Tlaiba a zástupce Minneapolis Ilhan Omara, jsou členy nebo podporovatelé demokratických socialistů Ameriky. Je zřejmé, že bez podpory demokratických místních činitelů v klíčových městech, by pouliční protesty organizací, jako jsou Black Lives Matter a Antifa, neměly takový dramatický dopad.

 

Abychom lépe pochopili, jak závažné je současné protestní hnutí, měli bychom se podívat na to, kdo do BLM nalil miliony. Antifa je obtížnější díky své výslovné formě anonymní organizace. Jejich online příručka však otevřeně doporučuje, aby se místní „buňky“ Antify spojily s BLM přslušníky.

Freedom Road Socialist Organization – sledujme toky peněz

 

BLM začala v roce 2013, když tři aktivističtí přátelé vytvořili hashtag #BlackLivesMatter jako protest proti zastřelení neozbrojeného černého mladíka Trayvona Martina, bílým hispánským nočním strážcem Georgem Zimmermannem. Alicia Garza, Patrisse Cullors a Opal Tometi, byli všichni ve spojeni a financováni předními skupinami svázanými s „Freedom Road Socialist Organization„, (FRSO)), jenž je jedna ze čtyř největších radikálních levicových organizací ve Spojených státech vytvořených z organizace, pod názvem „Nové komunistické hnutí„, jenž ukončila činnost v 80 letech.

 

12. června 2020 se na webové stránce organizace „Freedom Road Socialist Organization“ uvádí:

 

    „Nastal čas připojit se k revoluční organizaci! Připojte se k organizaci Freedom Road Socialist Organization. Pokud jste byli v minulých týdnech na ulicích, je pravděpodobné, že jste přemýšleli o rozdílu mezi druhem změny, který tento systém může nabídnout a druhem změny, kterou tato země potřebuje. Kapitalismus je selhaný systém, který prospívá vykořisťování, nerovnosti a útlaku. Reakční a rasistická Trumpova administrativa pandemii zhoršila. Rozvíjející se hospodářská krize, kterou zažíváme, je nejhorší od 30 let. Monopolní kapitalismus je umírající systém a my musíme pomoci ho ukončit. A to je přesně to, pro co Freedom Road Socialist Organisation pracuje.

 

Stručně řečeno, protesty proti údajnému policejnímu zabíjení černochů v Minnesotě se nyní používají k výzvě k revoluci proti kapitalismu. FRSO je deštník pro desítky amorfních skupin včetně Black Lives Matter.

 

Nejvíce zajímavé na Freedom Road Socialist Organization, není ani tak moc jejich levicová politika, jako jejich financování skupinou dobře dotovaných nadací, osvobozených od daní.

 

Alicia Garza z BLM je také členkou představenstva, nebo jednatelkou pěti různých skupin Freedom Road, včetně předsedkyni představenstva „Right to the City Alliance“ (Právo na Alianci měst), v roce 2011, byla členkou představenstva „School of Unity and Liberation“ (SOUL), lidí organizovaných k získání zaměstnaneckých práv (POWER) a současně ředitelkou specialního projektu „Národní aliance domácích pracovníků„.

 

„Právo na alianci měst“ získalo v letech 2011 až 2014 6,5 milionu dolarů od řady velmi zavedených nadací osvobozených od daní. Od Fordovy nadace (1,9 milionu USD), od obou hlavních společností George Sorose, které jsou osvobozeny od daně – „Nadace otevřené společnosti“ a „Nadace na podporu otevřené společnosti“, 1,3 milionu dolarů. Také Kelloggova nadace vázaná na kukuřičné vločky věnovala 250 000 dolarů a kupodivu Ben & Jerryova nadace (zmrzlina) 30 000 dolarů.

 

Garza také získala velké nadační peníze jako výkonná ředitelka fronty „FRSO, POWER„, kde za Obamy působil Van Jones, bývalý „car zelené práce“ prohlašující se za „komunistu“ a „černého nacionalistu” nyní spolupracuje s CNN. Alicia Garza také působila, jako předsedkyně „Právo na alianci měst“, jenž je síť aktivistických skupin, která se staví proti urbanistickým změnám ve městech. Tato fronta od roku 2009 obdržela 1,3 milionu dolarů od nadace Ford a 600 000 dolarů od nadací Soros a znovu Ben & Jerry’s (50 000 dolarů). A Garzové „SOUL“, jenž tvrdila, že v roce 2014 vyškolila 712 „organizátorů“ když spoluzaložila Black Lives Matter, získala 210 000 USD od Rockefellerovy nadace a dalších 255 000 USD od Heinzovy nadace (kečup a rodina Johna Kerryho). Společně s FRSO, Garza seděla ve správní radě „multirasové organizace, která spolupracuje s vůdci komunit a organizacemi na transformaci kultury a politiky za účelem katalyzování sociálních změn“. V roce 2014 oficiálně získala 4 miliony dolarů a od roku 2012 a 2014 obdržela organizace od „Ford Foundation“ (655 000 USD) celkem 2,9 milionu USD a další významné zdroje.

 

Spoluzakladatel BLM Opal Tometi, narozený v Nigérii, pochází rovněž ze sítě FRSO. Tometi vedl „Černou alianci FRSO pro spravedlivé přistěhovalectví„. Zajímavé je, že s „osazenstvem“ pouhých dvou lidí, dostali peníze z hlavních nadací, včetně „Nadace Kellogg“ 75 000 USD, nadací Soros 100 000 $ a opět od Ben & Jerryho (10 000 $). Tometi v roce 2014  na vedení skupiny získal 60 000 USD.

 

Socialistická organizace „Freedom Road„, která nyní, po zabití Floyda George, otevřeně volá po revoluci proti kapitalismu, má další rameno, „The Advancement Project„, který se prezentuje jako „multidacionální organizace pro rasová občanská práva nové generace„. V jeho radě je bývalý ředitel Obamova ministerstva školství USA pro komunitní komunikaci a bývalý generální prokurátor pro občanská práva v době prezidena Bill Clintona. Projekt „FRSO Advancement Project“ v roce 2013 získal miliony z hlavních nadací osvobozených od daní v USA, včetně Fordové nadace (8,5 milionu USD), Kellogg (3 miliony dolarů), Hewlettovy nadace zakladatele průmyslu HP (2,5 milionu USD), Rockefellerovy nadace (2,5 milionu USD) a nadací Soros (8,6 milionu USD).

 

Hlavní peníze a ActBlue

 

V roce 2016, v prezidentském volebním roce, kdy Hillary Clintonová vyzvala Donalda Trumpa, se Black Lives Matter etabloval jako dobře organizovaná síť. V tomto roce „Ford Foundation“ a „Borealis Philanthropy„, oznámily vytvoření „Black-Led Movement Fund“ (BLMF), „šestiletou společnou dárcovskou kampaň, zaměřenou na získání 100 milionů dolarů na koalici Hnutí za černé životy„, v níž BLM byla ústřední součástí . V té době již Sorošovy nadace daly hnutí Black Lives Matter přibližně 33 milionů dolarů. To byly velké peníze na založení.

 

BLMF se identifikoval jako fond vytvořený špičkovými nadacemi, mimo jiné nadaci „Ford Foundation„, „Kellogg Foundation“ a Soros „Open Society Foundation„. Svou roli popsali takto:

 

    „BLMF poskytuje granty a prostředky na budování hnutí a technickou pomoc organizacím, které vyvíjejí pokrok ve vedení a vizi mladých, černých, feministek a vůdců imigrantů, kteří formují a vedou národní konverzaci o kriminalizaci policejní činnosti a rasách v Americe.“

 

Hnutí za koalici černých životů (M4BL), které zahrnuje i Black Lives Matter, již v roce 2016 upozorňovalo na „nedostatky v policejních odděleních, reparace založené na rase, hlasovací práva pro nelegální přistěhovalce, zbavení se fosilních paliv, ukončení soukromého vzdělávání a charterové školy, univerzální základní příjem a bezplatné vysoké školy pro černochy. “

 

Zejména, když klikneme na webové stránky M4BL, pod jejich tlačítkem darování se dozvíme, že dary půjdou na něco, co se nazývá „ActBlue Charities„. ActBlue usnadňuje dary pro „demokraty a progresivisty„. Dne 21. května, ActBlue poskytl 119 miliónů dolarů na kampaň Joe Bidena.

 

To bylo před 25. květnem a celosvětovými protesty BLM. Nyní velké korporace, jako jsou Apple, Disney, Nike a stovky dalších, mohou do ActBlue nalévat nevyslovené a nespočetné miliony pod fondy Black Lives Matter, což jsou fondy, které ve skutečnosti mohou financovat volby demokratického prezidenta Bidena. Možná, že to je skutečný důvod, proč byla kampaň Biden tak přesvědčena o podpoře černých voličů. Z tohoto účtu je zřejmé, že za protestujícími skupinami, jako je Black lives Matter, existuje mnohem složitější agenda, řídicí protesty, které nyní destabilizují města po celé Americe. Činnost, kterou produkují nadace osvobozené od daní, vázané na bohatství největších průmyslových a finančních společností, jako jsou Rockefeller, Ford, Kellogg, Hewlett a Soros, ukazuje, že existuje mnohem hlubší a mnohem zlověstnější agenda řídící současné nepokoje, než by naznačovalo, že jde o spontánní pobouření.

 

***

Poznámka pro čtenáře: Přeposílejte tento článek vašim přátelům a známým. Kopírujte na vašem blogu, na internetových fórech. atd.

 

F. William Engdahl je konzultant a lektor strategických rizik, je držitelem politického titulu na Princetonské univerzitě a je nejprodávanějším autorem v oblasti ropy a geopolitiky.

 

Originál článku: Global Research

Překlad: Administrátor Desítka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář