Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úřad vlády zasypán hnojem. Vláda prý sklízí, co zasela

16. 1. 2024

Úřad vlády zasypán hnojem. Vláda prý sklízí, co zasela

Před Úřadem vlády se uskutečnila protestní akce na podporu českých a německých zemědělců. Na místě se objevil i kravský trus. Podle aktérů je to prý symbolické, protože právě "hovínka a sračínky“ jsou výsledkem práce současné vlády.

Fotoscreen: facebook

16. ledna 2024 - 06:30

 

„Tohle by měl udělat každý člověk v republice, a chci jenom říct, že toto je jenom začátek. Měl by to udělat každý, každý z vás,“ prohlásil jeden z aktérů.


Před Strakovu akademii v živém vysílání Raptor TV přijelo auto s vozíkem plným hnoje, načež z něj začali dva muži vyhazovat vidlemi a lopatou hnůj přímo na ulici před Úřadem vlády.

„Jménem zákona vás vyzývám, přestaňte,“ křičel na ně přítomný policista, střežící bezpečnost sídla vlády premiéra Petra Fialy (ODS).

Muži ale se svým jednáním nepřestali a na místě se objevil další policista, který muže napomínal v jejich jednání.

 

Jeden z přítomných policistů poté přišel k jednomu z mužů stojícího na vozíku a strhnul ho na zem. Druhého muže pak zpracoval druhý policista. Oba muži pak byli dovedeni k zábranám, kde byli policisty prohledáni.

 

Vraceli jsme tady vládě jejich ovoce, které zasela za poslední čtyři roky mezi občany České republiky, a jsme tady v zastoupení, pod záštitou všech zemědělců, Agrární komory v krajích, na jejich podporu, nejenom za ně, ale i za obyčejné lidi České republiky, které toho mají plné zuby a nenechají si to líbit zde,“ prohlásil na kameru jeden z mužů, který je známým protivládním aktivistou, Jakub Netík.

 

„Máme toho plné zuby, doufám, že toto je taková pomyslná zápalka toho plamínku, který zažehne ten les v republice. A tohle by měl udělat každý člověk v republice, a chci jenom říct, že toto je jenom začátek. Měl by to udělat každý, každý z vás,“ řekl dále Netík. Podle dostupných informací byl druhým mužem zřejmě Aleš Svoboda.

 

Vláda likviduje tuhle zemi, znásilňuje a obírá nás o svobodu. Chceme, aby tohle skončilo. Aby odešli. Vyzýváme, zdravíme do Chomutova kluky, k hranicím, a jsme s vámi,“ pokračoval Netík.

 

Ty hovínka a sračínky, které jsme jim tady naházeli, je výsledek jejich práce. To, co oni hází po nás, tak jsme jim tímto způsobem chtěli vrátit,“ přidal se k objasňování svých činů Svoboda.

 

Použití zemědělské techniky jako protestu proti vládě odkazuje nejspíše k masivním protestním akcím v sousedním Německu, kde právě včera vrcholil "traktorový“ protest proti Scholzově vládě. Vozidla rozčílených zemědělců při něm zablokovala všechny dálnice, i centrum Berlína. V poledne pak demonstranti vypískali ministra financí.

 

(jk, foto: repro: raptor TV)