Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senátoři chtějí zastavit instalování Bidena, Ivan David

4. 1. 2021

Senátoři chtějí zastavit instalování Bidena

Ivan David

4. 1. 2021

 

Už i rakouská ORF, která se horlivě držela hesla – pro volební podvody nejsou důkazy – se cítila včera nucena napsat, že skupina 12 senátorů vznese námitky proti volbě Joea Bidena prezidentem USA. Zároveň chlácholí, že to bude jen symbolické narušitelské gesto bez šance na úspěch.

 

„Bezprostředně před zasedáním nově zvoleného amerického Kongresu se část republikánů znovu vzbouřila proti průběhu prezidentských voleb. Dalších jedenáct senátorů v sobotu oznámilo, že se odvolá proti volebnímu vítězství Joea Bidena. Ještě před přelomem roku hrozil odporem jeden republikánský senátor (Josh Hawley). „To prý by mohlo „protáhnout“ konečné uznání výsledku, píše na svém webu ORF a pokračuje: „Skupinu vede senátor Ted Cruz z Texasu, který je loajální současnému republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Několik dalších republikánů ze skupiny se dostalo do Senátu až v listopadových volbách. Senátoři požadují, aby Kongres okamžitě zřídil komisi, která vyšetří obvinění v naléhavém řízení do deseti dnů, aby bylo jasno ještě před inaugurací nového prezidenta, tedy 20. ledna. Jinak prý nemusí výsledky schválit. Skupina své plány znovu odůvodnila obviněním z volebních podvodů a prokázanými nesrovnalostmi při hlasování v několika státech USA.“ Jedním dechem „státotvorná“ ORF dodává: „Stále o tom však neexistují žádné důkazy.“

 

Asi se její redaktoři nedívali na desítky slyšení v různých senátech jednotlivých států. Nedělo se tam podle nich zřejmě nic zajímavého…

 

Už na konci roku oznámila skupina republikánských poslanců ze Sněmovny reprezentantů a republikánský senátor Josh Hawley, že se v den finálního sčítání hlasů odevzdaných voliteli odvolá proti výsledkům v jednotlivých státech. To umožní poslancům přinutit obě kongresové komory, aby odešly do samostatných zasedání, diskutovaly o námitkách a nakonec hlasovaly o tom, zda stížnost uznají jako oprávněnou nebo nikoli. Článek na ORF se zmiňuje i o postoji Trumpova viceprezidenta Mika Pence: „Odcházející viceprezident Mike Pence byl krokem senátorů potěšen. Šéf Penceova štábu, Marc Short, uvedl, že Pence sdílí „obavy milionů Američanů ohledně volebních podvodů a nesrovnalostí“. Pence tleskal „snahám sněmovny a Senátu využít své pravomoci k vznesení námitek a předložení důkazů Kongresu a americkému lidu,“ řekl Short. "O těchto důkazech neposkytl žádné další podrobnosti.“ Jak jinak, že?

 

Trump prý prohrál volby s velkým rozdílem, píše ORF. Ale, potvora, nechce svou prohru uznat a chce se soudit! Přestože zatím 50 sporů bylo Trumpovým právníkům odmítnuto, včetně Nejvyššího soudu USA. Nejvyšší soud však jeden spor přijal a nařídil líčení na 21. 1. 2021. Volitelé jednotlivých států prý už potvrdili Bidenovo vítězství. V dalším kroku formálního postupu po volbách se ve středu sejdou Sněmovna reprezentantů a Senát, aby sečetli hlasy odevzdané voliteli na volebních shromážděních v jednotlivých státech. Pak by podle Ústavy USA mělo být oficiálně jasné, kdo vyhrál volby.

 

V neděli se obě komory sešly na svém ustavujícím zasedání. Ve Sněmovně reprezentantů se rovněž konají volby předsedy této komory Kongresu. Předchozí demokratická předsedkyně Nancy Pelosiová, zuřivá Trumpova odpůrkyně, kandiduje na znovuzvolení.

 

Ve Sněmovně reprezentantů obhájili demokraté většinu ve volbách, i když jen těsně. V Senátu se o většině bude rozhodovat až v úterním druhém kole voleb. Ve hře jsou dvě křesla senátorů za stát Georgia. Pokud by Republikáni získali aspoň jedno senátorské křeslo, udrželi by si většinu v Senátu. Pokud by Biden byl instalován do prezidentské funkce, mohli by mu zablokovat jmenování kteréhokoli člena vlády kromě viceprezidenta. A dosazením do funkce by si nemohl být jist žádný Bidenův nominant na některou ze 4 tisíc nejvyšších úřednických funkcí.

 

Před ustáním nového Kongresu vzešlého z voleb dochází i k vandalským útokům na domy předsedů obou komor. Vandalové poškodili domy dvou předchozích předsedů komor. Falešná krev a useknutá vepřová hlava byly údajně nalezeny před domem demokratky Pelosiové v Kalifornii, který byl také znečištěn graffiti. Na dům mluvčího republikánské většiny v Senátu Mitche McConnella v Kentucky byla nastříkána slova „Where's my money“ a nějaké nadávky. Což se zřejmě vztahuje k neschválení vyšších plateb v rámci koronavirové pomoci, kdy republikánský Senát minulý týden neschválil větší platby občanům navzdory žádosti amerického prezidenta Trumpa.

 

V úterý tedy doje k jakémusi „zaseknutí“ volební mašinérie a budou se nahlas přednášet pochybnosti o férovém průběhu voleb. Evropský mainstream samozřejmě nepřipustí, že by „Demokraté“ někdy podváděli, a když už, tak z dobroty srdce. Uvidíme, jak zcenzurují senátory a poslance, v souladu s big-tech, tedy sociálními sítěmi, kterým bije srdce výhradně pro „Demokraty“. A to až tak, že Zuckerbergův Facebook zastavil republikánským senátorům za Georgii fundraisingovou kampaň několik dní před volbami pro „porušení zásad komunity“. Dít se něco takového v kterékoli zemi, jež není členem NATO, Evropský parlament již má svolané mimořádní zasedání za účelem uvalení sankcí. Demonstranti proti volebním podvodům by prakticky „neslezli z obrazovky“ zpravodajských kanálů. V tomto případě se ale nic zajímavého neděje, protože tak rozhodla média. Amen.

 

Vystavil Lenka Procházková v 13:30:00 Odeslat e-mailem BlogThis!

novarepublika.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář