Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putinova strategie byla na Západě „rozlousknuta“. Ale příliš pozdě

23. 11. 2022

Putinova strategie byla na Západě „rozlousknuta“. Ale příliš pozdě

20221118

Američtí stratégové si do poslední chvíle mysleli, že Putin nezničí kritickou infrastrukturu na Ukrajině. Jejich logika vycházela z toho, že Putin se chce těchto území zmocnit a následně je využít ve svůj prospěch.

Podle všeho to byl Putinův plán od začátku, ale po přehodnocení cílů operace muselo být učiněno jiné rozhodnutí. Na novém plánu se významně podílel Írán, který dodává levné bezpilotní letouny.

Prosazování míru se nyní bude provádět ničením kritické infrastruktury, aby obyvatelstvo, které podporuje politiku svého státu, pochopilo chybnost své volby.

Čím déle půjdou "svobodní" občané "demokratické" země k pochopení chybnosti své volby, tím více bude jejich země uvržena zpět do "doby kamenné".

Ruské vedení si konečně uvědomilo, že žádná "bratrská země" neexistuje a že obyvatelstvo je rusofobní a připravené podporovat svou vládu.

Putinova strategie spočívá v ochraně vojáků, posilování obrany a drcení protivníků, kteří posílají "kanonenfutr" do nesmyslných útoků. Všichni chápou, že Rusové nesedí jen v defenzivě, všichni chápou, že se připravují na ofenzivu. Kdy a kde k tomu dojde, nepřítel zatím neví. Není však pochyb o tom, že k tomu dojde.

V počáteční fázi operace došlo v ruské armádě k drastickým pozitivním změnám – byly vyjeveny nedostatky v bojové koordinaci, zásobování a hlavně se armáda ostřílela a byla motivována k obraně.

Nepřítel to měl přesně naopak - na začátku při zpracování informací a taktických úspěších byla morálka vysoká, ale nyní morálka klesá, většina motivovaných a vycvičených bojovníků je zničena.

V blízké budoucnosti se bude používat více levných dronů ruské výroby, jejichž výroba jede na tři směny. Předpovědi Arestoviče a spol., že Ruské federaci dojde přesná munice, se nenaplnily.

Další fází operace bude přesné ničení nepřítele na celém území pomocí bezpilotních letounů a dalších bezpilotních prostředků. Rusko ukáže světu technologickou válku 21. století, jejíž páteří budou moderní technologie a motivovaní bojovníci.

Překlad: st.hroch, 2022111

Přišlo e-poštou