Jdi na obsah Jdi na menu
 


Připravujeme možné vystoupení Česka z Evropské unie, prohlásila Vachatová z Trikolóry

21. 12. 2020

Připravujeme možné vystoupení Česka z Evropské unie, prohlásila Vachatová z Trikolóry

Zveřejněno: 20. 12. 2020 9:25

Natálie Vachatová - Trikolóra

 

Politička v rozhovoru uvedla, že hnutí Trikolóra připravuje změny ve svém programu. Jednou ze změn by podle ní měla být i „možná příprava na odchod z Evropské unie“.

 

„Trikolóra do voleb změní program. Chceme vystoupení z EU, otočila se doleva.“ – Natálie Vachatová

 

„V době, kdy se toto téma diskutovalo, byla jiná situace. Od té doby se toho hodně stalo. Evropská unie se zaměřila velmi progresivisticky doleva, chrlí na nás obrovské množství nesmyslných zákonů. Z mého pohledu to skýtá mnohá nebezpečí. (…) Já nevidím jinou cestu, než otevřít diskuzi o vystoupení z Evropské unie,“ prohlásila.

 

Vachatová uvedla, že v současné době pracuje na internetových stránkách, které budou monitorovat činnost politických neziskových organizací spolu s lidmi, kteří za nimi stojí.

 

V souvislosti s činnostmi politických neziskových organizací Natálie Vachatová rovněž prohlásila, že podle jejího názoru by české školství, kde mnohé politické neziskovky působí, mělo zůstat zcela apolitické a věnovat se pouze vzdělávání dětí.

 

„Máme ve škole učit, co si děti mají myslet, nebo jak mají myslet?“ položila členka Trikolóry řečnickou otázku. „Mým osobním názorem je, že škola je instituce, která má být apolitická,“ konstatovala Natálie Vachatová.

 

 Matematik a komentátor Marian Kechlibar, R&D konzultant Vlastimil Veselý a slavný vývojář Daniel Vávra společně sepsali petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích. Signatáři upozorňují, že se postupně rozrůstá cenzura na sociálních sítích, a žádají, aby se věcí začal zabývat Parlament, vláda a prezident. „Je možné mluvit o svobodném přístupu k informacím, demokratické politické soutěži a svobodě slova, jestliže nadnárodní korporace rozhodují, které příspěvky potlačí a které čtenářům úplně odfiltrují?“ tážou se autoři dokumentu, pod nějž se již podepsali například egyptolog Miroslav Bárta, spisovatel David Zábranský, šéfredaktor Marek Stoniš, podnikatel Stanislav Bernard či místopředseda Rady ČT Pavel Matocha.

 

Signatáři považují za nepřijatelné, aby o tom, co je pravda nebo lež, rozhodovali špatně placení zaměstnanci z Filipín, kteří „mnohdy ani neovládají příslušný jazyk a spoléhají se na automatické překlady“. „Je nepřijatelné, aby anonymní studentský brigádník určoval, který politický názor je možné šířit, navíc podle neznámých instrukcí,“ odmítají. Narážejí tak třeba na neziskovou organizaci Demagog.cz, která se podílí na vyhodnocování fake news v České republice na Facebooku.

 

Je čas, aby všichni slušní lidé začali spolupracovat proti Evropské totalitě a zvráceným udavačům, kteří se opět vrátili z roku 1948!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář