Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neschopnost CIA, ruské kotle, ukrajinská mafie a pohled bývalého analytika CIA

10. 5. 2022

Neschopnost CIA, ruské kotle, ukrajinská mafie a pohled bývalého analytika CIA

10.05.2022 | 19:50   0

Jedním z hlavních škodlivých faktorů, které podkopávají ukrajinskou armádu, jsou ukrajinské zločinecké organizace. Každý kus západní výzbroje a zásob, které jsou určeny pro ukrajinskou armádu, je rozkrádán ukrajinskou verzí mafie, píše ve svém článku bývalý analytik CIA Larry C. Johnson.

 

Když vám někdo říká, jak je důležitý, je to docela dobrý ukazatel toho, že tato osoba není příliš důležitá. Myslím, že stejný princip platí i pro CIA, která se v posledním týdnu prostřednictvím svých zdrojů chlubí, že díky jejím informacím Ukrajinci zlikvidovali tucet ruských generálů a potopili Moskvu. Bývaly doby, kdy se CIA skutečně snažila udržet tajemství a vyhýbala se reklamě na svou skrytou pomocnou ruku.

 

Během sovětské okupace Afghánistánu v 80. letech 20. století byla CIA pověřena vyzbrojováním a výcvikem islámských bojovníků toužících vyhnat Rusy. I když jsem si jist, že Sověti obecně věděli, co CIA dělá, veřejnost byla v tomto období držena v nevědomosti, zejména když CIA začala vyzbrojovat mudžahedíny raketami Stinger a z oblohy začaly padat sovětské vrtulníky.

 

To dnes CIA není. Otevřeně se hovoří o výcviku ukrajinských polovojenských jednotek v partyzánské válce, dodávkách zbraní a předávání důležitých zpravodajských informací Ukrajině, které jsou pak využívány k útokům na ruské cíle. Namísto posílení ukrajinské armády tento druh úniku informací způsobuje, že se jeví jako slabá. Sami proti Rusům bojovat nemohou. Ne. Potřebují strýčka Cukříka, aby jim dodal výzbroj. Pokud jste mocnost za trůnem, pak byste o tom měli mlčet. Mlčení pomáhá chránit vaše výsadní postavení.

 

Věřím, že ruští zpravodajští profesionálové se škrábou na hlavě a snaží se přijít na to, co to ta Amerika sakra vlastně dělá. Pravděpodobně přemýšlejí, zda tento únik citlivých informací není ve skutečnosti chytrý kapitalistický plán, jak přimět Rusko, aby honilo imaginární veverky? Nebo jsou Američané prostě jen neschopní?

 

Přikláním se k vysvětlení neschopnosti. Poslední veřejné výroky ředitele CIA Williama Burnse jsou toho příkladem:

 

Ředitel CIA Bill Burns v sobotu varoval, že ruský prezident Vladimir Putin vsadil hodně na druhou fázi války na Ukrajině a věří, že „zdvojnásobení“ vojenského konfliktu je stále nejlepší cestou vpřed.

 

Právě toto smýšlení podle Burnse činí druhou fázi ofenzívy přinejmenším stejně riskantní – a možná ještě riskantnější – než první fázi konfliktu.

 

„Je v rozpoložení, kdy nevěří, že si může dovolit prohrát,“ řekl Burns o Putinovi během akce Financial Times ve Washingtonu. „Myslím, že je právě teď přesvědčen, že zdvojnásobení mu stále umožní dosáhnout pokroku.“

 

„Jeho přesvědčení o Ukrajině a realita schopnosti Ruska pokračovat v rozmělňování ukrajinského odporu – nevím, jestli je to ještě otřeseno,“ dodal. „Takže sázky jsou poměrně vysoké.„

 

Burnsovo odtržení od reality je děsivé. Putin se na veřejnosti jasně vyjádřil o svých záměrech na Ukrajině – demilitarizovat a denacifikovat. Burnovo tvrzení, že Putin zdvojnásobuje své úsilí, vychází z falešného závěru, že Ukrajina odrazila ruskou ofenzívu (tj. I. fázi) a že Rusové se nyní zoufale snaží zachránit vítězství z trosek porážky.

 

S ohledem na to se zamysleme nad dnešními událostmi v Donbasu a na Krymu.

 

Kotel je chladný vojenský termín pro obklíčení. Proč obklíčeným vojskům říkat „kotel“? Za tento termín můžeme poděkovat Němcům. „Kessel“ je německý výraz pro „kotel“ a tento termín používali němečtí generálové k popisu výsledku obklíčení vojenských sil protivníka.

 

Ruská vojenská doktrína používá slovo „kotel“ k popisu velmi rozsáhlé koncentrace uvězněných nepřátelských sil na strategické úrovni. Tím se liší od termínů používaných k popisu obklíčení operační jednotky (např. izolovaného praporu) nebo taktické jednotky (prvku o velikosti roty). Rusové je označují jako pytel (tj. mešok), respektive hnízdo (gnezdo).

 

Ruské zdroje hlásí (a ukrajinské zdroje to nepopírají), že dnes došlo k velkému průlomu u Popasnaje a ukrajinské ozbrojené síly se stáhly na západ ke Kramatorsku.  

 

Zakroužkoval jsem město Lisičansk, které se nachází společně s městem Severodoněck. V okolí Severodoněcku se zakopaly velké síly ukrajinské armády, kterým nyní hrozí zvýšené riziko, že se upečou v ruském kotli, až se jednotky, které dobyly Popasnaju, spojí s ruskými silami postupujícími na jih od Lymanu (nachází se severně od Kramatorska).

 

Ukrajinské jednotky nejsou zcela odříznuty. Nějaké zásoby se dostaly dovnitř, ale ne dost na to, aby Ukrajina mohla podniknout věrohodný protiútok. Klíčovým ukazatelem, který je třeba v nadcházejícím týdnu sledovat, je, zda se tyto ukrajinské síly zakopou, nebo zda provedou taktický ústup na západ.

 

Jedna věc je jasná – boje jsou brutální. Následující video tvrdí, že ukazuje vítězoslavné čečenské vojáky (jsou to muslimové), kteří se nerušeně procházejí ruinami Popasnaje. Nemají strach a skandují „Bůh je veliký“. Myslím, že jejich tvrzení o dobytí města je věrohodné, protože je nestřílejí odstřelovači. Když se podíváte na vypálené výškové budovy, které je obklopují, najdete tam spoustu míst, kde by se mohl skrývat zarputilý ukrajinský odstřelovač.

 

Rusové také pokračují v bombardování Oděsy. Přiložená fotografie ukazuje kouřící následky nejméně tří raketových úderů:

 

Podle tiskových zpráv z Oděsy rakety zasáhly letiště a zničily nedávno přivezenou vojenskou techniku NATO. To není zoufalství. To je plnění slibu.

 

Jedním z hlavních škodlivých faktorů, které podkopávají ukrajinskou armádu, jsou ukrajinské zločinecké organizace. Každý kus západní výzbroje a zásob, které jsou určeny pro ukrajinskou armádu, je rozkrádán ukrajinskou verzí mafie. Totéž platí pro humanitární pomoc. Pokud jde o vydělávání peněz na černém trhu, zejména na prodeji zbraní, munice a bomb, jsou ukrajinské zločinecké gangy superkapitalisty se skutečnými svaly. Stačí si poslechnout, jak tato proukrajinská „influencerka“ Sňatovská vyjadřuje své rozhořčení nad krádeží. Jako jednoho ze spekulantů jmenuje starostu Oděsy Anatolije Vorochajeva:

 

Na Ukrajině zbohatly zločinecké gangy, kterým je jedno, kdo bude Ukrajinu řídit, hlavně že z toho budou mít zisk. Znají hodnotu dolaru a rublu. Válka mění černý trh v super trh na steroidech. Podle mých zkušeností tyto aktivity na černém trhu umožňují dobře propojení cizinci a korporace. Tito zločinci vždy potřebují banku nebo hmotné statky pro uložení svých zisků. Sledujte peníze.

 

 

Autor: Larry C. Johnson - bývalý analytik CIA, generální ředitel společnosti Burger Associates a komentátor témat národní bezpečnosti o sobě píše. „Jsem v dobré víře Syn amerických revolucionářů. Nejméně 24 mých předků, mužů a žen, bojovalo za osvobození amerických kolonií od britské nadvlády. Někteří z nich za svobodu zemřeli. Ačkoli od doby, kdy se moji pradědové a babičky chopili zbraní, uplynulo již dvě a půl století, zásady, za které bojovali, zůstávají platné a aktuální i v 21. století. Tento blog, který je i nadále spojen s organizací Sic Semper Tyrannis, se věnuje hledání pravdy bez ohledu na stranické výhody“.

 

Originál textu, obrázkov a videí: A Son of the New American Revolution

Preklad a české titulky: topcz.net