Na britské půdě vzniká islamistický chalífát
Na britské půdě vzniká islamistický chalífát
Neobydlené ostrovy kolem Skotska se mohou brzy stát vojenskými základnami islamistů
Vladimir PROCHVATILOV 30.07.2024
Radikální šíitský šejk Jásir al-Habíb získal více než tři miliony liber na koupi ostrova Torsa u západního pobřeží Skotska. Pětačtyřicetiletý šejk před dvaceti lety uprchl z rodného Kuvajtu, kde byl odsouzen za extremismus, a ve Velké Británii získal politický azyl.
"Globální ústředí" Al-Habiba, který je obviňován z rozdmýchávání sektářské nenávisti v Británii a arabském světě mezi šíity a konkurenčními sunnitskými muslimy, se nachází v malebné vesničce Fulmer v jižním Buckinghamshiru.
Finanční prostředky získával prostřednictvím svého skandálního satelitního kanálu Fadak TV, který několik let provozoval z přestavěného kostela za 2 miliony liber.
Navzdory opakovaným varováním regulačního úřadu Ofcom bylo al-Habibovi, přezdívanému Mullah Fulmer, povoleno pokračovat ve vysílání jeho přednášek, rozsévání nenávisti a podněcování k násilí proti příslušníkům sunnitské víry doma i v zahraničí," píše Daily Mail.
Al-Habib, který káže pouze v arabštině, si získal "obrovské množství příznivců mezi 400 000 šíity v Británii a miliony šíitů po celém světě".
Al-Habib již zřídil vojenský výcvikový tábor v "malebné britské vesnici" a pravidelně učí svou vlastní, byť malou armádu moudrosti partyzánské války.
Vášnivému islamistovi však začalo být v malé, byť malebné vesnici těsno a "zaměřil se na ostrov Torsa", poznamenává Daliy Mail.
Torsa je dlouhá jen něco málo přes kilometr a není trvale obydlená už více než 50 let. Podle Deníku Daily Mail navštívili ostrov dva Al-Habibovi zástupci, kteří si jej natáčeli a zároveň je provedli po okolí.
Al-Habib následně na svém televizním kanálu uvedl, že Torsa, která se skládá ze dvou malých přilehlých ostrůvků, představuje "nenahraditelnou příležitost".
Vyzval své příznivce, aby přispěli na koupi ostrova, a řekl, že Torsa se stane islámskou "vlastí", kterou vytvoří, aby se připravili na příchod svého mesiáše Mahdího.
Al-Habib má v úmyslu zřídit na ostrově Torsa školu, mešitu, nemocnici a žít podle práva šaría, což by fakticky vedlo k vytvoření islamistického chalífátu uvnitř Spojeného království. Takové enklávy šaría již existují v oblastech s velkým počtem migrantů ve velkých britských městech. Navíc, pokud si zřídí svou malou armádu i v britské vesnici, rozmístí na Thoře skutečnou vojenskou základnu pro islamisty z celého světa. A zcela jistě se tento ostrov stane pro nemuslimy nepřístupným.
V roce 2015 americký investigativní novinář Stephen Emerson v jednom rozhovoru řekl: "V Británii nejsou jen no-go zóny, ale jsou tam skutečná města jako Birmingham, která jsou kompletně muslimská a kam nemuslimové prostě nevstoupí. A v některých částech Londýna skutečně existuje muslimská náboženská policie, která skutečně zmlátí a vážně zraní každého, kdo se oblékne způsobem, který není v souladu s náboženským muslimským oděvem."
Na jaře 2024 bývalý ministr londýnské vlády Paul Scully v rozhovoru pro BBC uvedl, že v Birminghamu a Londýně je řada čtvrtí, kam nemuslimové "nesmí".
A konzervativní poslanec Dolní sněmovny Lee Anderson vyvolal velký skandál tvrzením, že islamisté ovládli londýnského starostu Sadiqa Khana.
Britská vláda všechna tato tvrzení vyvrací a plíživá islamizace Británie nabírá na síle.
Samotná skutečnost, že al-Habíb, ve své vlasti uznávaný extremista, vyjednává se skotskými úřady o prodeji ostrova Thors, naznačuje, že britští islamisté již usilují o neomezenou moc přinejmenším nad částí britského území.
Sarah Zaaimi, zástupkyně ředitele komunikace amerického think tanku Atlantic Council, který zkoumal al-Habibovy aktivity, uvedla:
"Budou mít vlastní armádu, vlastní soudní systém, budou provozovat vlastní školy a nemocnice a lidé z celého světa budou moci do této vlasti migrovat. To zpochybňuje pojem suverenity. Je mi záhadou, jak mohou britské úřady připustit takovýto diskurz. Získáváte finanční prostředky na vytvoření suverénní země na okraji vlastní země."
Al Habíb si dovolil kritizovat pouze sunnitského muslima Chálida Mahmúda, bývalého labouristického poslance, který řekl: ,,Víte, co je to za hloupost: Tento muž neustále útočí na lidi sunnitské víry s televizí Fadak, což by nemělo být dovoleno."
Militantní islamista, který má v úmyslu vytvořit na britské půdě nezávislý, a jak se dá předpokládat, silně vyzbrojený chalífát, počítá s muslimskými migranty z celého světa.
V jednom tříminutovém videu al-Habíb říká:
"Pokud chcete žít svobodně pod praporem imáma, ve zvláštní vlasti, kde cítíte, že vše v ní připomíná dlouho očekávaného Mahdího, vše je šíitská vlast... podpořte tento projekt."
Na stejném videu jiný muž natáčející Torsu říká: "Tady, bratři, chceme s Boží pomocí postavit velkou mešitu, školu a hawzu [šíitský seminář]. Chceme, aby se toto místo stalo domovem šíitů a věřících."
Záběry přecházejí na záběry al-Habíbovy armády, nazývané al-Šurta al-Chamis, která na pozemku jeho mešity ve Fulmeru defiluje, cvičí a trénuje.
Na dalším videu al-Habíb, který strávil téměř tři měsíce ve vězení v Kuvajtu za urážku sunnitské víry, říká, že vybojuje pro šíity z celého světa právo přistěhovat se na ostrov Torsa.
Paradoxně právě na příliv muslimských migrantů sázejí britské úřady, jak ukázala praxe.
Počet obyvatel Spojeného království se nyní blíží 70 milionům, což je nejvíce v historii. Hlavním faktorem populačního růstu je však od 90. let minulého století migrace. Na základě současných trendů by čistá migrace mohla v příštím desetiletí představovat 90 % přírůstku obyvatelstva Spojeného království.
"Spojené království v loňském roce přivítalo rekordní počet přistěhovalců. Rostoucí potřebu pracovníků ve stárnoucí zemi prohloubilo několik faktorů: dopad brexitu, masivní návrat studentů po kovidské pauze a humanitární vízové programy“.....
Konzervativní vláda, která opakovaně slibovala, že sníží imigraci na desítky tisíc ročně, se ocitla v nepříjemné situaci - ve čtvrtek zveřejněné statistiky ukázaly, že do země loni přišlo 1,2 milionu lidí s vízy nad jeden rok, zatímco odešlo jich jen 557 tisíc. Čistá imigrace tak poprvé překročila hranici 600 tisíc," píše BBC.
Převážnou většinu migrantů, legálních i nelegálních, tvoří muslimové.
Labouristé, kteří se dostali k moci, jsou kriticky závislí, jak jsme psali, na muslimských voličích, takže vláda Keitha Starmera se nebude na všechny iniciativy onoho al-Habiba dívat skrz prsty.
Subhash Kak, profesor na Oklahomské státní univerzitě (USA), nevidí žádnou reálnou možnost, jak zabránit "nadcházející náboženské válce v Evropě", která by podle jeho předpovědi mohla začít, až si "po velké demografické proměně budou chtít muslimové pro sebe v Evropě vybojovat samostatné země".
Al-Habib pravděpodobně získá ostrov Torsa. Jak o tom lze pochybovat, když se donedávna skotský premiér jmenoval Hamza Yousaf a Skotská národní strana se rozhodla převážet uprchlíky z Gazy do Skotska.
Předpověď amerického profesora se začíná naplňovat: britští islamisté se chystají založit svůj chalífát u pobřeží Mlžného Albionu, což by mohla být první vlaštovka hrozící náboženské války v Evropě.
Překlad St. Hroch