Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důvody protestní hladovky proti závažným pochybením ředitelky ZŠ Jahodové

19. 6. 2019

Jmenuji se PhDr. Stanislav Balík (major v záloze) a jsem učitel na základní škole Václavské náměstí 8 ve Znojmě. Po celý svůj život jsem sloužil v naší armádě v duchu našich legionářů a ideálů našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Jsem absolventem prestižního kurzu pro vyšší důstojníky v Hamburgu a řady dalších kurzů v Německu a USA. Podílel jsem se na přípravě našich vojáků, kteří byli vysílání do zahraničních misí a do struktur NATO. Za svou službu jsem obdržel řadu vyznamenání a ocenění. Pořádal jsem přednášky o islamistickém terorismu a o bezpečnostních hrozbách pro Evropu. Zastával jsem řídící funkce na Vojenské akademii ve Vyškově a svoji kariéru v armádě jsem ze zdravotních důvodů ukončil na Univerzitě obrany na katedře leadershipu v Brně.

V minulém roce jsem organizoval konferenci v Luhačovicích ke stému výročí Československa pod záštitou prezidenta republiky. Od listopadu jsem se stal učitelem na základní škole, kde jsem otevřeně hovořil o svém vlasteneckém přesvědčení a o tom, že podporuji politiku prezidenta Zemana. V lednu tohoto roku jsem se stal terčem svévolné šikany ze strany vedení školy. V důsledku tohoto pronásledování jsem musel vyhledat lékařskou pomoc a od té doby jsem v pracovní neschopnosti. Celkem deset zaměstnanců školy, kteří jsou charakterní a čestní lidé, se stalo obětí čistek nového vedení, které nastoupilo od září minulého roku.

Na protiprávní chování vedení školy jsem si stěžoval na ministerstvu školství, Inspektorátu práce a Veřejné ochránkyni práv. Marně, nikde jsem se nedovolal, přestože jsem upozornil na protiprávní jednání, které proběhlo vůči zaměstnancům a dětem základní školy. Při výletě v Praze paní ředitelka Jahodová poslala dvě děti, protože údajně zlobily, svévolně linkovým autobusem bez pedagogického dozoru z Prahy do Znojma. Zmiňovaný případ je pouze špičkou ledovce protiprávního a nemorálního jednání vůči dětem. Za mé pravdivé stížnosti mi dne 7. 6. 2019 byla doručena výpověď od vedení základní školy Václavské náměstí 8 do konce června.

Protože se u žádné státní instituce nemůžu dovolat svých práv a spravedlnosti rozhodl jsem se vstoupit do časově neomezené protestní hladovky, kterou zahájím 18. 6. 2019. Pan starosta byl o všem dvakrát podrobně informován, ale zřejmě má svůj osobní zájem na udržení paní ředitelky Jahodové ve funkci. Můj druhý doporučený dopis mi dokonce vrátil neotevřený, čímž dokázal svůj osobní zájem na udržení paní ředitelky Jahodové ve funkci. Požaduji však důsledně odstoupení paní ředitelky Jahodové. Obracím se ke všem, kterým není lhostejná budoucnost našich dětí, aby můj boj proti nemorálnímu a protiprávnímu jednání paní ředitelky podpořili svým podpisem pod tuto výzvu.

Kontakty:
http://www.stanislavbalik.cz
balik.standa@tiscali.cz

737 871 598

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář