Bundeswehr připravil plán na válku s Ruskem, v plánu jsou i zajatecké tábory
Bundeswehr připravil plán na válku s Ruskem, v plánu jsou i zajatecké tábory
zprávy
Média z celého Rýna odhalují realizaci rozsáhlých plánů, které mají zaručit „udržitelnou a bojeschopnou obrannou architekturu“. Německo je popisováno jako strategické centrum NATO v Evropě, které umožňuje vojenským konvojům rychlý přesun přes frontu směrem k Rusku.
Ilustrační foto
19. července 2024 - 07:20
V těchto plánech je také zahrnut zajatecký tábor.
Jakou cestou se tanky vydají v případě války s Ruskem? Spolková vláda zkoumá tuto otázku v tajné zprávě studované v případě vojenského konfliktu ve východní Evropě s Ruskem, uvádí Spiegel . Pokud dojde k eskalaci na východním křídle NATO, bude potřeba rychle přesunout stovky tisíc vojáků. V tajné – de facto – zprávě vypracované pro Bundeswehr se v závislosti na vývoji událostí vypracovává akční plán. Spolková vláda, státy a Bundeswehr proto v tajném dokumentu prověřují nejvhodnější trasy, aby se tanky, vojáci a další vojenská vozidla dostala z bodu A do bodu B efektivně rychle a spolehlivě hlavně po dálnicích, ale i na jiných okruzích. „Vzhledem k hrozbě ruského útoku na NATO se odborníci domnívají, že by se to mohlo stát novou realitou již v roce 2029,“ uvedl časopis.
Německo a Bundeswehr musí být připraveny reagovat na aktuální hrozby a územní obranu v době míru, krize a války. „Operační plán Německo“ (OPLAN DEU) definuje procedury, proces a odpovědnosti za ochranu a obranu územní celistvosti Německa a jeho občanů s dalšími vládními a civilními subjekty a za zajištění rozmístění sil spojenců na východním křídle NATO po celém Německu. Cílem je vytvořit schopnost rychle reagovat na všech ministerstvech a ve všech spolkových zemích. OPLAN DEU je tajný a utajovaný dokument podléhající neustálému sledování, vývoji a aktualizaci pod záštitou Bundeswehru a Velitelství domácí obrany.
Deep State: Ruské jednotky postupně obsazují ukrajinské obranné linie
V rámci „Operačního plánu Německo“ má být pod vedením spolkového ministerstva obrany spojena vojenská a civilní složka účinné obrany země a aliance v komplexním plánu. Určuje, které cesty a mosty se používají k dopravě a kde se nacházejí odpočívadla a jak je lze chránit. Klíčovou trasou by se mohla stát dálnice A2. To znamená, že „v případě zhoršení bezpečnostní situace by se velké kontingenty jednotek NATO mohly velmi rychle přesunout na východní křídlo aliance,“ poznamenává Spiegel .
Úkolem Německa je zajistit rozmístění a zásobování ozbrojených sil jako „hub“, píše Bundeswehr podle hamburského magazínu. A2 je hlavní dálnice, jedna z nejfrekventovanějších silnic v Německu. Rozkládá se z Oberhausenu na berlínský okruh (Berliner Ring) protínající celé Německo a přímo spojuje za Berlínem Polsko a další země EU až do Estonska. Dálnice jsou nové a ideální pro vojenské konvoje, které překročí EU v krátké době.
Dálnice A2
Teoreticky to dělá z této dálnice perfektní trasu pro přepravu vojáků a zásob ze západu na východ. Na trase je však i pár mostů. Bundeswehr k tomu potřebuje plán B, protože mosty jsou hlavním cílem raketových útoků zaměřených na oslabení infrastruktury.
Plány, jak bude Německo sloužit jako uzel NATO, jsou stále konkrétnější: z přístavů Severního moře má být během tří až šesti měsíců převezeno na východ 800.000 vojáků, kteří s sebou vezmou velké množství vozidel a zbraní. a další vojenské vybavení. Spolkováí vláda pravděpodobně spoléhá na 200.000 vozidel.
Během tranzitu bude také nutné zajistit zásobování a ubytování pro vojáky. To vyžaduje velké kuchyně, táborové postele, stany a palivo. Spolková agentura pro technickou pomoc (THW) se navíc připravuje na to, že bude muset čelit poruchám a bude muset provádět úklidové práce na jízdních pruzích.
Zajatecký tábor
Přesněji řečeno, konvoje musí být schopny zastavit každých 300 až 500 metrů. Pokud silnice a mosty již nejsou nedotčené, měly by být také identifikovány alternativní trasy a oblasti na řekách pro dočasné mosty.
„Během této události jsou také plány na zajatecký tábor,“ informují německá média.
Podle T-Online bude mít spolková policie více pravomocí, pokud vstoupí do NATO. Agenti v současné době nemají bojový status, jak tomu bylo dříve u federálních pohraničníků. Pravděpodobně je také možné vykonávat povinnou vojenskou službu u spolkové policie. Podle mezinárodního humanitárního práva mají bojovníci právo „účastnit se přímo nepřátelství“.
„Přesná trasa a plány stanic a další dohody zůstávají utajeny. Jinak by v případě války mohli útočníci využít těchto informací,“ uzavírá Spiegel .
(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)