Jdi na obsah Jdi na menu
 


BKP - Výzva pro ukrajinského a ruského prezidenta k podepsání preventivní mírové smlouvy

18. 2. 2022

BKP - Výzva pro ukrajinského a ruského prezidenta

k podepsání preventivní mírové smlouvy

 

Tímto BKP vyzývá prezidenta Ukrajiny i Ruska k podepsání mírové smlouvy jako řešení před údajným nebezpečím vojenského konfliktu.

 

Vážený pane prezidente Ukrajiny, Vladimíre Zelenský,

vážený pane prezidente Ruské Federace, Vladimíre Putine, 

 

americký řecko-katolický arcibiskup Filadelfie Boris Gudziak vybízí občany Ukrajiny, aby se zabezpečili před údajným nebezpečím války tím, že budou usilovat, aby na území Ukrajiny vstoupila cizí vojska, ve skutečnosti armáda NATO, která neprosazuje ukrajinské zájmy, ale zájmy cizí. Tento Gudziakův návrh pokládá každý soudný občan Ukrajiny za mimořádně nerozumný a nebezpečný, protože přítomnost jakékoliv cizí armády na Ukrajině zvýší napětí mezi oběma národy. Návrh nemá nic společného s posláním katolického arcibiskupa, který se má starat především o spásu své nesmrtelné duše, aby neskončil v pekle pro zanedbávání svých vpravdě duchovních povinností.

 

Byzantský katolický patriarchát (BKP) je hlasem volajícího na poušti, jehož posláním je vybízet kněze, a především katolické biskupy a arcibiskupy, aby se v současné době masové apostaze od ortodoxie varovali herezí v oblasti víry a morálky a aby pamatovali, že jejich hlavním úkolem je hlásat Kristovo evangelium a cestu pokání, bez něhož nikdo spasen nebude (Lk 13,3).

 

Realizace návrhu B. Gudziaka, občana USA, by přinesla velkou škodu obyvatelstvu Ukrajiny, a to po všech stránkách.

Domníváme se, že byste vy, oba prezidenti, měli ukončit tuto psychologickou válku podepsáním oboustranné mírové smlouvy. Jedině mír je pro oba slovanské národy řešením.

 

+ Eliáš

Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

 

+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři

 

Praha, dne 17. 2. 2022