Jdi na obsah Jdi na menu
 


Analytici - Válka mezi Ukrajinou a Ruskem. Zdá se být nevyhnutelná.

8. 4. 2021

Analytici - Válka mezi Ukrajinou a Ruskem. Zdá se být nevyhnutelná.

Otevřené a zvyšující se nepřátelství na východní Ukrajině se zdá nevyhnutelné. Kyjev je na válečné stezce s „neochvějnou“ podporou USA a NATO.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident

8. dubna 2021 - 12:30

 

Roky protiruské propagandy pronikající ze Západu připravily obyvatele EU a USA na válku a učinily z Ruska nejvyšší zlo ... a to, co je zlé, lze zničit bez zábran, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

 

Koneckonců, za všechno špatné, co se na Západě stane, mohou Rusové, zejména Putin. Režimy musí odvrátit pozornost od kolapsu ekonomiky, hyperinflace, hygienické diktatury a ochuzování, proto je nutná válka.

 

Tok vojenských dopravních letadel mezi zeměmi NATO a Ukrajinou se v posledních měsících enormně zvýšil. S Bidenem, který byl de facto prezidentem Ukrajiny po Obamově puči v roce 2014 u kormidla v Bílém domě, se připravují konflikty.

 

USA a jejich spojenci nalévají do ukrajinské armády vojenské vybavení, včetně bezpilotních prostředků, systémů elektronického boje, protitankových systémů, MANPADS a dalších moderních vysoce přesných systémů.

 

V průběhu 5. až 6. dubna pokračovaly ukrajinské ozbrojené síly (UAF) v obvyklých činnostech a v rozporu s dohodou o příměří (Minské dohody).

 

V reakci na to Rusko přesunulo síly k hranicím s Ukrajinou a Krymem.

 

Záznamy ukazují, že samohybné houfnice Nona-S byly přesouvány směrem k potenciální přední linii. Nasazeny jsou také jednotky 76. gardové letecké útočné divize, běžně známé jako výsadkáři Pskov.

 

Podle OBSE bylo v Doněcké oblasti mezi 2. a 5. dubnem hlášeno 1424 případů porušení příměří, včetně 453 výbuchů. Mezi 2. a 5. dubnem bylo v Luhanské oblasti hlášeno 126 případů porušení příměří, včetně 58 výbuchů.

 

Za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno celkem 7 samostatných porušení příměří, z nichž každé zahrnovalo vysoký počet střel a granátů. Dva vojáci UAF byli zabiti.

 

Ukrajina neustále obviňuje Rusko z koncentrace sil a pokračuje v bombardování populací LPR i DPR.Vyjednává se svými spojenci a mluví s Washingtonem a Londýnem, aby dostali zelenou k útoku. Zelenskij zoufale požaduje, aby bylo ukrajinské členství v NATO rychle posazeno.

 

Pro Moskvu je vstup Ukrajiny do NATO červenou linkou, kterou nelze překročit, stejně jako útok na LPR a DPR.

 

 

Nejvíce oleje do ohně přilévá Turecko, člen NATO, Erdogan chce podnítit válku také na Ukrajině a dodává Ukrajině nejnovější zbraně, stejně jako před několika měsíci Ázerbajdžánu pro válku proti Náhornímu Karabachu.

 

Pokud jde o Krym, Erdogan je na straně Kyjeva, nebo spíše sní o znovudobytí Krymu s krymskými Tatary jako v Osmanské říši do roku 1771.

 

I v Kyjevě se mluví o opětovném dobytí Krymu, což by bylo naprosté šílenství. Pro Rusy je Krym nedotknutelný a nikdy se ho nevzdají.

 

Ukrajinský parlament přijal oficiální rezoluci „ o eskalaci rusko-ukrajinského ozbrojeného konfliktu “. Poslankyně Iryna Vereščuk poukázala na to, co to znamená:

 

„Ráda bych vás upozornila na následující: V usnesení jsme poprvé označili válku jako válku. To znamená, že Nejvyšší rada ve skutečnosti jednostranně oficiálně vyhlásila válku Rusku.“

 

Očekává se, že vojenský atašé NATO a jeho poradci dorazí na frontovou linii na Ukrajině a poskytnou své vojenské znalosti v potenciálně bezprostředních nepřátelských akcích.

 

Jak reagují západní média?

 

Ani slovo o civilních obětech, ani slovo o eskalaci způsobené přesunem ukrajinských obrněných vozidel, ani slovo o Prohlášení Rady o válce proti  Rusku. A pokud Kyjev zahájí další rozsáhlou vojenskou kampaň na Donbasu, západní tisk bude ze všeho znovu vinit Rusko.

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou se zdá velmi pravděpodobná. Mnoho vojensko-politických odborníků tvrdí, že současnou situaci lze vyřešit pouze vojenským konfliktem. Někteří z nich říkají, že válka by pro Rusko byla nyní lepší než později.

 

Pokud se Kyjev a váleční štváči skutečně odváží zaútočit, bude ukrajinská armáda zcela zničena bez ohledu na to, jaké zbraně NATO dodalo, a Ukrajina ekonomicky úplně propadne.

 

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář